شیائومی به‌ زودی یک ساعت هوشمند عرضه خواهد کرد

رئیس کمپانی هوامی (کمپانی طراح مچ‌بندهای شیائومی می بند ۲) اعلام کرده است که این کمپانی با همکاری شیائومی در حال ساخت یک ساعت هوشمند است تا پس از می بند ۲ این دومین گجت پوشیدنی باشد که در سال جاری از شیائومی می‌بینیم. یکی از تحلیلگران می‌گوید که این محصول در دو مدل مختلف با قیمت‌های ۱۵۵۲ و ۲۴۳ دلار روانه بازار خواهد شد.
چندین روز قبل شیائومی از مچ‌بند سلامت Mi Band 2 در کشور چین با قیمت ایده آل ۲۲ دلار رونمایی کرد. حال به نظر می‌رسد که می بند ۲ تنها گجت پوشیدنی نخواهد بود که کمپانی چینی شیائومی سال جاری روانه بازار خواهد کرد. شیائومی اعلام کرده که برای نخستین بار قصد دارد تا بر روی یک ساعت هوشمند کار کرده و در نیمه دوم سال جاری نیز آن را عرضه کند. در ابتدا تحلیلگران چنین مسئله‌ای را مطرح کرده بودند؛ حال رئیس کمپانی هوامی (کمپانی طراح مچ‌بدهای شیائومی می بند ۲) این خبر را رسماً تأیید کرده است.
یکی از تحلیلگران چینی به نام پان جیتانگ می‌گوید که شیائومی ساعت هوشمند قدرتمندی را خواهد ساخت. وی معتقد است این ساعت هوشمند که به‌زودی رونمایی خواهد شد مشابه ساعت‌های هوشمند کمپانی گارمین (Garmin) خواهند بود. وی همچنین مطرح کرده است که این ساعت در دو مدل مختلف عرضه خواهد شد که دارای قیمت ۱۵۲ و ۲۴۳ دلار خواهد بود. انتظار می‌رود که این ساعت در دو نسخه‌ی معمولی و قدرتمند روانه بازار شود و البته سیستم عامل اندروید ویر نیز بر روی آن نصب شده باشد.
رئیس کمپانی هوامی هرچند که این خبر را تأیید کرده است؛ اما هیچ سخنی از زمان عرضه، قیمت و انواع این محصولات نگفته است. به همین جهت باید تا رونمایی رسمی این محصول منتظر ماند. با توجه به آن که می بند ۲ با قیمت ۲۲ دلار روانه بازار شد، قیمت گذاری ۱۵۲ دلاری ساعت هوشمند شیائومی می‌تواند قیمت رقابتی بسیار خوبی برای خرید باشد.
نظر شما چیست؟ اگر ساعت‌ هوشمند شیائومی دارای ظاهری زیبا و عمر باتری مناسبی بود آیا شما برای خریدن آن حاضر به پرداخت ۱۵۲ دلار هستید؟

gizmochina: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 9 =

38 − = 35