قطعات سیمی یا وایرلس؛ هر آنچه که باید بدانید

نیونارنجی : رایانه ها زندگی ما را در جهات بی شماری آسوده و بهتر از قبل کرده اند؛ اما همه آن ها یک مشکل را با خود یدک می کشند، رشته های کلفت و در هم سیم. کاربران نیز هر چند وقت یک بار این در هم ریختگی های سیمی را مرتب می کنند، اما مشکل همچنان پا بر جا باقی می ماند.

سیم و کابل ها همیشه آزاردهنده هستند؛ سیم هدفون جلوی دویدن و حتی کوچک ترین جابجایی شما را می گیرد، سیم موس گاهی اوقات حرکت نرم آن را تحت تاثیر قرار می دهد، کابل شارژر میزان فاصله شما با پریز را محدود می کند و…

خوشبختانه گجت و محصولات مختلفی این روز ها شامل نسخه بی سیم می شوند. اما برخی موارد را باید قبل از تهیه این محصولات بدانید. گاهی اوقات مهاجرت به نسخه های بی سیم محصولات مشکلات ما را حل می کنند، اما بعضی وقت ها نیز یک اشتباه بزرگ تلقی می شوند. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید.


کیبورد و موس ها

کیبورد و موس های رایانه ای بی سیم در دو نوع متفاوت عرضه می شوند: بلوتوثی و یا فرکانس رادیویی (R.f). کیبورد و موس های بلوتوثی عملکرد ساده و سر راستی دارند، اما در مقابل رایانه شما نیز باید شامل یک کنترل کننده بلوتوث باشد.
موس و کیبورد های فرکانس رادیویی یا همان R/F با یک دانگل کوچک USB همراه می شوند که باید به لپ تاپ یا رایانه وصل باشد. با این روش یکی از پورت های USB خود را اشغال می کنید، اما این نوع موس و کیبورد ها آنتن دهی محدوده ای بهتری نسبت به بلوتوث دارند. همچنین بهتر است دانگل کوچک را در پورتی نزدیک به موس یا کیبورد متصل کنید.

کیبورد و موس های رایانه ای بی سیم
کیبورد و موس های رایانه ای بی سیم

باید از وایرلس استفاده کنید، چرا که…

برای گیمر های غیر حرفه ای، این روز ها کیبورد و موس های بی سیم عملکردی مشابه با نسخه های سیم دار دارند، پس اگر با نسخه بی سیم راحت تر هستید، مشکلی در خرید آن ها نخواهید داشت. آسودگی بی سیم بودن ارزش پرداخت هزینه مربوطه را دارد.
حتما محصولی را خریداری کنید که از باتری های AA/AAA بهره ببرد و یا باتری شارژ شدنی داشته باشد.
از همان سیمی استفاده کنید اگر…
گیمر های حرفه ای هنوز هم از همان اتصالات سنتی سیمی بهره می برند، اما این موضوع با توجه به ارتقاء کیفیت محصولات بی سیم در حال تغییر است. با این حال باز هم تجربه بازی های حرفه ای با محصولات سیمی بهتر به نظر می رسد.
همچنین کیبورد و موس های سیمی تنها در شرایطی مناسب هستند که علاقه ای به شارژ باتری یا تعویض باتری آن ها نداشته باشید. همچنین نظیر لپ تاپ ها گاهی باید نگران اتمام شارژ باتری آن ها باشید.

هدفون و اسپیکر ها

همچون کیبورد و موس ها، این محصولات نیز نسخه های بلوتوثی یا فرکانس رادیویی دارند. با این حال هدفون و اسپیکر ها بیشتر علاقه مند به کارگیری اتصال بلوتوث هستند، چرا که یک استاندارد برای محصولات صوتی بی سیم شناخته می شود.
هدفون های R/F معمولا با یک دریافت کننده جداگانه عرضه می شوند که باید به تلوزیون یا گجت شما متصل گردند. با این محصولات می توانید محدودیت فاصله را کاهش دهید، اما احتمال مداخله فرکانس آن ها با دیگر محصولات بی سیم وجود دارد.

هدفون و اسپیکر ها
هدفون و اسپیکر ها

پرینتر ها

پرینتر های بی سیم به شبکه وای فای شما متصل می شوند و نیاز به Ethernet ندارند. بدین ترتیب مکان قرار گیری آن ها اهمیت زیادی ندارد. پس از راه اندازی آن، فرق خاصی با نسخه سیمی ندارد.
پرینتر های سیمی ارزان تر از نسخه های بی سیم هستند و کار هایی نظیر اسکن را آسوده تر می کنند. علاوه بر این پرینتر های سیمی همیشه راه اندازی ساده ای دارند و تنها با اتصال USB آن ها کار پیگیری می شود.
از طرفی پرینتر های بی سیم به مشکلات شبکه ای و ارور های خاص خود معروف هستند و می توانند برایتان مشکل ایجاد کنند. پس حتما قبل از تصمیم نهایی خود در این زمینه ها تحقیق کنید.

پرینتر
پرینتر

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. سوالات و نظرات خود پیرامون این موضوع را با ما و دیگر خوانندگان مقاله به اشتراک بگذارید.

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 16 =

− 3 = 1