کار های جالبی که می توانید در صفحه قفل ویندوز ۱۰ انجام دهید

لاک اسکرین ویندوز ۱۰ تنها یک صفحه مدرن و زیبا نیست که بخش ورود را پوشش می دهد. این صفحه شامل تصاویر پس زمینه زیبا، وضعیت اپلیکیشن ها و به زودی کورتانا می باشد. اجازه دهید نحوه دانلود این تصاویر زیبای اسپات لایت، ایجاد فید تصویری دلخواه و یا غیر فعال کردن کامل صفحه لاک اسکرین را به شما بیاموزیم.
اگر فکر می کنید قابلیت یا ویژگی خاصی از صفحه لاک اسکرین ویندوز ۱۰ را فراموش کرده ایم، حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
با مشروح مقاله همراه ما باشید.
تغییر پس زمینه، افزودن اپلیکیشن ها و…
قبل از این که به قابلیت ها و آپشن هایی که توسط برنامه ها و ویرایش ها در دسترس قرار دارند بپردازیم، اجازه دهید از کار هایی که می توانید با لاک اسکرین در ویندوز ۱۰ بکنید، حرف بزنیم. اول از همه دکمه ویندوز + I را بزنید تا بخش تنظیمات باز شود و به بخش Personalization بروید. در منوی سمت چپ بخش Lock Screen را باز کنید.

ویندوز 10
ویندوز ۱۰

اینجا می توانید تصاویر پس زمینه خود را انتخاب کنید. بخش اسپات لایت ویندوز تصاویر زیبا و پیش فرضی را از سوی مایکروسافت در دسترس قرار داده است. گزینه Picture به شما امکان انتخاب یک تصویر را از سیستم می دهد. در نهایت گزینه Slideshow امکان تعیین پوشه ای از تصاویر جهت تغییر به صورت خودکار را دارد.
در ادامه می توانید اپلیکیشنی را جهت نمایش وضعیت خود در صفحه لاک اسکرین انتخاب کنید. اینجا فقط یک اپلیکیشن قابل انتخاب شدن است. علاوه بر این گزینه ای جهت نمایش خلاصه وضعیت تمام اپلیکیشن ها در بخش یاد شده وجود دارد. حق انتخاب شما بین اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز و موارد جانبی سازگار می باشد.
به تصاویر اسپات لایت نظر دهید
اگر تصویر پس زمینه لاک اسکرین شما بر روی ویندوز اسپات لایت قرار گرفته است، موارد زیبا و متنوعی از سرور رسمی مایکروسافت برایتان ارسال می شود. در صفحه قفل ویندوز می توانید به علاقه داشتن یا نداشتن به تصویر نظر دهید. جهت ثبت نظر خود گزینه Like What you See در بالا سمت راست کلیک کنید.

ویندوز 10
ویندوز ۱۰

اگر گزینه I Want More! را انتخاب کنید در آینده تصاویر نسبتا مشابهی برایتان ارسال می شود. اگر تصویری از آبشار انتخاب کرده باشید، احتمالا در آینده تصاویری از طبیعت برایتان نمایش داده می شود. حتی شاید دوباره همان تصویر ثبت و استفاده شود. در غیر این صورت اگر گزینه Not a Fan را بزنید، آن سبک از تصاویر از لیست ارسالی های مایکروسافت حذف خواهد شد.
البته باید بگوییم که استفاده از قابلیت تصاویر اسپات لایت ممکن است گاهی شامل تبلیغات درونی از سوی مایکروسافت شود، به عنوان مثال اخیرا بازی Rise of the tomb Raider تبلیغ شد.
دانلود تصاویر اسپات لایت
اگر حالت تصاویر پس زمینه ویندوز ۱۰ خود را روی حالت اسپات لایت گذاشته اید، پس عادت کرده اید قبل از ورود به محیط ویندوز تصاویر زیبا و مدرن ببینید. متاسفانه این تصاویر در سرور درونی مایکروسافت ذخیره شده اند و به راحتی نمی توان آن ها را دانلود کرد. اما اگر بخواهیم از آن ها به عنوان تصویر دسکتاپ استفاده کنیم، چطور؟

ویندوز 10
ویندوز ۱۰

اپلیکیشن SpotBright را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کرده و وارد آن شوید. این برنامه به سادگی تمامی آرشیو اسپات لایت را پردازش کرده و مواردی که قبلا برایتان ارسال شده اند را نیز می یابد. حالا امکان دانلود مستقیم و سریع آن ها از طریق برنامه ممکن می شود. حتی اگر حالت اسپات لایت فعال نباشد، می توانید از برنامه و تصاویر مایکروسافت بهره ببرید.
نسخه رایگان برنامه شامل تبلیغات می باشد، اما با پرداخت مبلغی این تبلیغات حذف خواهد شد. همچنین نسخه غیر رایگان در صورت اضافه شدن تصاویر جدید، شما را مطلع می کند.

غیر فعال صفحه لاک اسکرین ویندوز
اگر هیچ چیز شما را قانع نکرده و می خواهید از شر آن برای همیشه خلاص شوید، خوشبختانه راه حلی در این زمینه وجود دارد. دکمه ویندوز + R را بزنید و عبارت regedit را وارد و بر روی اوکی کلیک کنید.

به این بخش بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\

بر روی پوشه Windows راست کلیک کرده و به ترتیب New > Key را بزنید. نام این Key جدید را Personalization بگذارید. حال بر روی آن کلیک راست کرده و به ترتیب New > DWORD (32-bit) Value را بزنید. نام آن را NoLockScreen گذاشته و سپس بر روی آن دوبار کلیک کنید. Value Data را بر روی ۱ قرار دهید. حالا اوکی را زده و از بخش ریجستری خارج شوید.

 makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + بیست =

− 4 = 4