بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰، سرفیس بوک، سرفیس پرو ۳ و ۴ را از کار می‌اندازد

نیونارنجی : چند روز قبل خبری مبنی بر عرضه بیلد جدید ویندوز ۱۰ مخصوص کاربران fast ring بر روی خروجی وبسایت قرار گرفت. حال با نصب این بروزرسانی بسیاری از کاربرانی که از دستگاه‌های مایکروسافت استفاده می‌کردند با مشکلاتی همچون فریز شدن یا از کار افتادن دستگاهشان مواجه شده اند. مایکروسافت می‌گوید که به زودی این مشکل را حل خواهد کرد. در ادامه با نیونارنجی همراه باشید.
مایکروسافت چند روز پیش بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰ با بیلد نامبر ۱۴۲۷۹ را مخصوص کاربران اینسایدر خودش در برنامه “fast ring” عرضه کرد. همانطور که می‌دانید fast ring برنامه ای است که شما زودتر از کاربران عادی می‌توانید بروزرسانی‌ها و سایر متعلقات را در آنجا دریافت نمایید. بنابراین اگر عضو این مجموعه باشید، قبل از عرضه نهایی اکثر محصولات شما جزو نخستین کاربرانی خواهید بود که به این محتویات دسترسی پیدا خواهند کرد.

اما خبر بد آن که این بروزرسانی موجب شده تا کاربرانی که از سرفیس بوک، سرفیس پرو ۳ و ۴ مایکروسافت استفاده می‌کردند از کار بی افتد. وقتی این اتفاق برای شما بی افتد دیگر قادر نخواهید بود تا از صحه کلید، پد لمسی یا صفحه لمسی دستگاه خود استفاده کنید. مایکروسافت در وبلاگ خود نوشته است:

“ما در حال بررسی یک موضوعی هستیم که به واسطه آن تمامی ورودی‌های صفحه کلید، پد لمسی و صفحه لمسی برخی از دستگاه‌های سرفیس پرو ۳،۴ و سرفیس بوک‌های مشتریان ما از کار افتاده است. در حال حاضر تنها راه حلی که برای این مشکل وجود دارد  hard-reboot دستگاه می‌باشد. برای این کار کلید پاور را نگه داشته تا دستگاه خاموش شود.”

همانطور که اعلام شد، مایکروسافت در حال کار بر روی این مشکل است تا تمامی عدم همگام شدن بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰ با سخت افزار‌های تولید شده توسط خودش را حل کند و به زودی با ارائه یک بروزرسانی جدیدتر از بیلد ۱۴۲۷۹، این مشکل را ریشه کن خواهد کرد.

phonearena : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.