ترفند های Google Now؛ کنترل اپلیکیشن ها با فرمان صوتی

نیونارنجی : آیا می دانستید، دستیار شخصی گوگل می تواند لیست کار هایی را در سرویس های ترلو و Wunderlist ایجاد کند؟ نشر پست در فیس بوک و ارسال پیام در واتس اپ چطور؟ در این مقاله لیستی بسیار کاربردی از همکاری های فوق العاده دستیار گوگل با اپلیکیشن های جانبی آورده ایم که مطمئنا به کارتان می آید.

 در سال های گذشته، برخی اپلیکیشن ها توانایی نمایش کارت های اختصاصی در Google Now را داشتند؛ به عنوان مثال Feedly می تواند سرتیتر های اصلی را از صفحه فید شما به گوگل آورد و یا Trip Adviser محل هایی را جهت بازدید به کاربر پیشنهاد می کرد. لیست اپلیکیشن هایی با این قابل به راحتی در وب پیدا می شود.

اما همکاری دستیار گوگل تنها با برنامه های اصلی و شناخته شده نظیر مپس، جی میل، IFTTT و درایو نیست و موارد بیشتری را می توان در این عرصه مشاهده کرد.
در ادامه با مشروح مقاله همراه ما باشید.
به کمک اپلیکیشن لیست کار ها (To-Do List) یادداشت برداری کنید

بخش یادآور های دستیار گوگل کاربرد بسیاری دارد و این موضوع را در مقالات گذشته بررسی کرده ایم، اما شاید شما یک اپلیکیشن لیست کار های جداگانه را مورد استفاده قرار می دهید. خبر خوش: احتمالا می توانید به کمک دستیار گوگل یادداشت های خود را به لیست کارهایتان منتقل کنید.

به جای اینکه بگویید Remind me to، تا بخش یادآور ها نمایش داده شود، عباراتی نظیر make a note to و یا note to self را بگویید تا لیستی از اپلیکیشن ها توسط دستیار پیشنهاد شود.

Google Now
Google Now

ما در بررسی خود توانستیم اپلیکیشن های زیر را با این تکنیک مورد استفاده قرار دهیم:
•    واندرلیست
•    ترلو
•    وان نوت مایکروسافت
•    اورنوت
•    کچ ( Catch)
•    گوگل کیپ

Google Now
Google Now

خوشبختانه افزودن متون و یادداشت ها به کمک فرمان صوتی گوگل به اپلیکیشن لیست کارها می تواند روند بهره وری کاربران را بهبود بخشد. حتی تاریخ ها نیز در این روند به صورت هوشمند ثبت می شوند، به عنوان مثال اگر کلمه Tomorrow در انتها گفته شود، این یادداشت به لیست کار های روز آینده منتقل خواهد شد.

پخش موزیک یا ویدیو
گاهی اوقات می خواهید کمی به موزیک گوش کنید یا ویدیویی تماشا نمایید. این کار را نیز می توان به سرعت با دستیار گوگل انجام داد. فرمت فرمان صوتی شما باید به صورت Play [anything]on [name of app]” باشد؛ نام موزیک یا ویدیو به جای عبارت Anything و نام اپلیکیشن پخش کننده در انتهای فرمان صوتی.

Google Now
Google Now

مطمئنا به جز اپلیکیشن گوگل موزیک، دستیار گوگل با دیگر پخش کننده های معتبر نیز همکاری می کند و در این زمینه باید فرمان صوتی مناسب را به برنامه داد.

ارسال پیام با استفاده از اپلیکیشن های متعدد
احتمالا می دانید که به کمک دستیار گوگل می توان تماسی برقرار کرد و یا پیامک فرستاد. اما آیا از همکاری این بخش دستیار گوگل با سایر اپلیکیشن های ارتباطی و پیام رسان با خبر بودید؟ فرمت پیام های صوتی این بخش Send a [name of app]message to [name of recipient]است؛ به ترتیب نام اپلیکیشن مورد نظر (به عنوان مثال تلگرام) و نام دریافت کننده را در کروشه ها قرار دهید. به عنوان مثال بگویید، Send a Telegram Message to Ali تا منوی ثبت پیام در همان اپلیکیشن نمایش داده شود.
۵

برخی اپلیکیشن های سازگار با این قابلیت:
•    گوگل هنگ اوتز
•    واتس اپ
•    وایبر
•    تلگرام
•    و…

احتمالا اپلیکیشن های بیشتری این قابلیت را دارند، حتما این موضوع را خودتان بررسی کنید.

نشر پست در شبکه های اجتماعی
گاهی اوقات ایده جذابی جهت پست کردن در شبکه های اجتماعی به ذهن می رسد که باید آنی ثبت شوند. نگران نباشید: امکان ارسال این ایده به کمک قالب فرمان صوتی Post on [name of social network]در توییتر و فیس بوک وجود دارد.

در ادامه این عبارت، متن مورد نظر جهت پست شدن را بیاورید؛ به عنوان مثال Post on facebook that I’m so happy I met this amazing friend in my life تا مقدمات ارسال شدن نهایی پست فراهم گردد.

۶
Google Now

فرمان های صوتی عملکرد های متعدد برخی اپلیکیشن های خاص
برخی از اپلیکیشن ها شامل فرمان های خاص و کاربردی در دستیار گوگل می شوند که برخی آن ها در ادامه ذکر شده اند:

• فرمان Listen to NPR به سرعت اپلیکیشن فوق العاده NPR را نمایش می دهد و اخبار جدید محلی و جهانی همان ساعت به سرعت پخش می شوند.
•  Shazam This اپلیکیشن محبوب شناسایی آهنگ در حال پخش را باز می کند.
• فرمان Show me [movie]on Flixter اطلاعاتی پیرامون فیلم مورد نظرتان را نمایش خواهد داد.
• فرمان Show attractions near me on Trip Advisor لیستی از مکان های نزدیک به شما که ارزش بازدید شدن را دارند نمایش می دهد.
•  و…

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. مطمئنا فرمان های صوتی دیگری نیز در دل دستیار گوگل قرار گرفته اند که تنها با کمی زیرکی می توان آن ها را شناسایی کرد.

منبع : makeuseof

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =