بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰، تمام و کمال در اختیار کورتانا خواهد بود

نیونارنچی : بروزرسانی جدیدی مخصوص ویندوز ۱۰ مایکروسافت امروز عرضه شد و این کمپانی اطلاعاتی را در ارتباط با آن به انتشار رسانده است. این بروزرسانی که تمرکز ویژه ای را بر روی دستیار شخصی کورتانا کرده است، به نظر می‌رسد که گسترش استفاده از کورتانا را نشانه گرفته است. در ادامه با نیونارنجی همراه باشید.
کورتانا در تازه ترین بروزرسانی ویندوز ۱۰ که امروز در اختیار کاربران اینسایدر خودش در برنامه “Fast ring” قرار داده، سه زبان جدید را به خود می‌بیند. این دستیار شخصی هم اکنون قادر است تا زبان اسپانیایی مکزیک، پرتقالی برزیل و همچنین فرانسوی کانادا را تشخیص داده و تحت پشتیبانی خود قرار دهد.

علاوه بر آن، کاربرانی که به این بروزرسانی دسترسی پیدا کرده اند، قادر خواهند بود تا یادآور‌های ساده‌ای را شامل اتفاقات و رویدادها بدون درج تاریخ، تنظیم نمایند. همچنین تیم ویندوز قول می‌دهد که در آینده‌ای نزدیک کورتانا قادر باشد تا همانند یک دستیار واقعی تمامی درخواست‌های شما را اجابت نماید.

صفحات قفل و لاگین ویندوز نیز دست خوش تغییراتی شده اند. این دو تا قبل از ارائه بروزرسانی جدید، از تنظیمات جداگانه‌ای جهت انتخاب تصویر زمینه برخوردار بودند که حالا هر دو آنها به یک گزینه تبدیل شده و تنظیم یکسانی خواهند داشت. همچنین مایکروسافت در حال کار بر روی استریم لاین جابه جایی بین صفحه قفل و لاگین نیز می‌باشد که در آینده عرضه خواهد کرد.

در این بروزرسانی باگ‌هایی نظیر مشکلات نمایش رویدادها توسط کورتانا و مشکل صفحه آبی پس از دانلود درایور‌های ویندوز از طریق Windows Update نیز برطرف شده است. این بروزرسانی هم اکنون در اختیار کاربران ویندوز اینسایدر در قرار گرفته است که می توانند ان را دریات نمایند.

engadget : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.