بهترین ابزار و راهکار‌ها جهت کاهش مصرف باتری تلفن اندرویدی شما

نیونارنجی : این روزها اکثر تلفن‌های هوشمندی که ما از آنها استفاده می‌کنیم مجهز به یک باتری ۳ الی ۴ هزار میلی آمپری هستند که در واقع استاندارد باتری‌های سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز همین است. اگر تلفن هوشمند شما آخرین نسخه از سیستم عامل گوگل، اندروید مارشمالو را نیز دریافت کند شما شاهد مجموعه‌های از ویژگی‌ها خواهید بود که به باتری دستگاه شما اجازه می‌دهند تا به صرفه تر از گذشته مصرف کرده و موجب افزایش طول عمر آن شود.

اما کاربرانی که بعضاً دارای تلفن‌های هوشمندی با ظرفیت باتری کمتر می‌باشند و یا اندروید مارشمالو برای دستگاه آنها منتشر نمی‌شود چه باید کنند؟ چگونه می‌توانند با یک مصرف بهینه طول عمر باتریشان را افزایش دهند و بیشترین استفاده را از آن ببرند؟ هیچ جای نگرانی نیست چرا که توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های بسیار خوبی را در این زمینه ارائه نموده اند که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

از آنجایی که تعداد اپلیکیشن‌ها در زمینه بهینه سازی و کاهش مصرف باتری‌ها سر به فلک می‌کشد، ما تصمیم گرفتیم که بهترین‌های آنها را برای شما معرفی نماییم.

با نیونارنجی همراه باشید.
Greenify (رایگان)

اپلیکیشن Greenify
اپلیکیشن Greenify

اگر احساس می‌کنید که تلفن اندرویدی شما کمی کند شده است و خیلی زود باتری آن خالی می‌شود، چاره‌ی کار شما اپلیکیشن قدرتمند Greenify است. این اپلیکیشن قادر خواهد بود تا تمامی اپلیکیشن‌هایی که بلا استفاده می‌باشند را به حالت خواب ببرد تا موجب عدم استفاده این دست اپلیکیشن‌ها از منابع باتری تلفنتان شود.

با این امر شما می‌توانید تا حد خیلی زیادی سرعت تلفن هوشمندتان را بالاتر برده و البته از مصرف باتری آن بکاهید. این نکته را در نظر داشته باشید اپلیکیشن‌هایی که در لیست انتخاب این برنامه قرار می‌دهید، تا زمانی که وارد آنها نشوید، هیچ اعلان یا نوتیفیکیشنی از آنها دریافت نخواهید کرد.

بنابر این پیشنهاد می‌شود اپلیکیشن‌هایی نظیر تلگرام، ایمیل و غیره که شما دائماً منتظر یک نوتیفیکیشن از آنها هستید را در این لیست جای ندهید و تنها برنامه‌هایی که کمتر مصرف می‌کنید مانند بازی‌ها را در آن قرار دهید. البته این قضیه هیچ تاثیری بر نحوه‌ی اجرای برنامه‌های موجود در لیست نکرده و شما با اجرای آن برنامه روال عادی استفاده از آن را طی خواهید کرد.

دانلود اپلیکیشن Greenify از کافه بازار

GO Power Master (رایگان)

اپلیکیشن Go Power Master
اپلیکیشن Go Power Master

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های قدرتمند در زمینه بهینه سازی و کاهش مصرف باتری تلفن‌های اندرویدی اپلیکیشن Go Power Master است.

به واسطه این اپلیکیشن قادر خواهید بود تا تنظیمات تلفنتان را در بهترین حالت ممکن خودش قرار دهید تا میزان مصرف باتری آن کاهش یابد. این ابزار قادر است اپلیکیشن‌های درحال اجرا که بعضاً غیرضروری نیز می‌باشند را غیرفعال کرده تا منابع باتری شما بدون هیچ دلیلی کاهش نیابند.

همچنین این ابزار شما را قادر می‌سازد تا در کمترین زمان ممکن و در مواقعی که احتیاجی به استفاده از بلوتوث، جی پی اس، وای-فای و … ندارید، آنها را خاموش کنید.

دانلود اپلیکیشن Go Power Master از کافه بازار

این دو اپلیکیشن بر اساس گزارشات فراوان کارشناسان بهترین‌ها در این زمینه هستند که می توانید با دریافت و نصب آنها در فرآیند مصرف باتری تلفن اندرویدیتان تغییرات جدی را ایجاد نمایید. اما چندین نکته دیگر نیز به ذهنمان رسید که به شما بگوییم تا در کنار استفاده از اپلیکیشن‌ها آنها را نیز انجام دهید.
– اگر دستگاه شما مجهز به یک صفحه نمایش AMOLED (اکثر تلفن‌های هوشمند سامسونگ) است، حتماً یک تصویر تیره و سیاه را برای صفحه نمایش خود انتخاب نمایید. صفحات نمایش LED رنگ سیاه را به صورت طبیعی نمایش داده و برای نمایش آن از منابع کمتر انرژی استفاده می‌نمایند. استفاده از یک صفحه نمایش تیره موجب آن می‌شود که باتری شما عمر بیشتری داشته باشد.
– هیچگاه از تنظیمات adabtive screen display یا auto brightness استفاده نکنید. این تنظیمات به صورت دائم یک سنسور را جهت کنترل نور محیط به صورت فعال نگاه می‌دارند که همین امر موجب استفاده از منابع باتری تلفن شما می‌شود.
– زمان خاموشی اتوماتیک صفحه نمایشتان را در کمترین حالت ممکن قرار دهید. (زمان ۳۰ ثانیه پیشنهاد می‌شود)
موفق و پیروز باشید

منبع : اختصاصی

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هفت =

26 − 18 =