بازار تبلت‌ها سال به سال کاهش فروش را تجربه می‌کند!

نیونارنجی : با توجه به عرضه اسمات‌فون‌هایی با صفحهات نمایش بزرگتر، به نظر می‌رسد که دیگر جایی برای قدرت نمایی تبلت‌ها در بازار محصولات دیجیتالی نمانده و سال به سال حضوری ضعیف تر را نسبت به سال گذشته خودش تجربه می‌کند. در سال جدید میلادی نیز شاهد چنین افت فروشی بوده‌ایم.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید

بازار فروش تبلت‌ها در سه ماهه چهارم سال گذشته که تنها ۲ ماه است از آن می‌گذرد، نسبت به همان زمان در سال گذشته خودش با کاهشی ۱۳٫۸ درصدی روبه‌رو بوده است. نکته جالبتر آنکه این آمار نسبت به سه ماهه سوم همین سال نیز کاهشی ۲۳٫۹ درصدی را تجربه کرده که می‌تواند  نشان از عدم استقبال مخاطبین از خرید تبلت‌ها باشد.

بهترین فروش تبلت‌ها را اپل آیپد ایر ۲ با مجموع ۱۶٫۱ میلیون قطعه در سه ماهه آخر سال گذشته طی کرده است. در حال حاضر نیز تبلت‌های قدرتمندی مانند اپل آیپد پرو، مایکروسافت سرفیس ۳ و سرفیس ۴ پرو در حال عرضه در بازار می‌باشند که همچنان نتوانسته‌اند فروش موفقیت آمیزی را تجربه کنند. این در حالیست که هر دو کمپانی اپل و مایکروسافت، تبلت‌های خودشان را با شعار جایگزینی تبلت‌هایی قدرتمند به جای لپ تاپ‌های سنگین وارد بازار کرده اند.

با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا در سال جدید با افزایش فروش این قطعات روبه رو هستیم و یا آنکه همچنان فروش تبلت‌ها روند رو به پایین خودشان را طی می‌کنند.

talkandroid : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.