حل مشکل عدم بروز رسانی در ویندوز ۱۰ در ۵ قدم ساده

ویندوز ۱۰ به صورت مداوم به روز رسانی دریافت می کند – برخی بزرگ و برخی جزئی. اما مشکلات گاه رخ می دهند: دانلود فایل آپدیت گیر می کند، به روز رسانی نصب نمی شود و یا سیستم در مرحله ریستارت گیر می کند. پیام هایی که در داخل ارور های مربوط به آپدیت ها نمایش داده می شوند معمولا نمی توانند کمکی به ما بکنند، به همین دلیل پیدا کردن منبع مشکلات کمی مشکل است. در این مقاله سعی کردیم به جمع آوردی ترفند هایی متداول جهت رفع این مشکلات بپردازیم.
در ادامه با مشروح مقاله همراه ما باشید.
آیا واقعا مشکلی وجود دارد؟
قبل از اجرای راهکار هایی که در مقاله ارائه شده اند، مطمئن شوید که واقعا مشکل از سمت بخش آپدیت ویندوز باشد. اگر دانلود فایل گیر می کند و یا رایانه در مرحله ریستارت با مشکل مواجه می شود، پس حتما با مشکلی روبرو هستید که باید از ترفند های زیر بهره گیرید. اما اگر نوار پیشرفت دانلود در درصد خاصی گیر می کند، احتمالا به زمان بیشتری نیاز دارد – به خصوص اگر به وای فای متصل باشید.

بروز رسانی در ویندوز 10
بروز رسانی در ویندوز ۱۰

گزارش هایی به دستمان رسیده است که از زمان سه ساعته برای دانلود برخی آپدیت ها گفته اند، احتمالا بنا به دلایلی نظیر سرور های شلوغ و یا کانکشن اینترنت بد. اگر نوار پیشرفت دانلود برای مدت طولانی گیر کرده، صبر را کنار بگذارید و به خواندن ادامه مقاله بپردازید.

۱- Windows Update Troubleshooter
این یک قدم بسیار ساده است که پیشنهاد می شود همان ابتدا طی شود. ویندوز شامل یک مشکل یاب درونی می شود که سعی در یافتن ایراد ها به صورت خودکار کرده و مشکلات را حل می کند. البته این بخش همیشه کارایی ندارد و گاهی اوقات به دروغ می گوید که مشکلات را حل کرده است.
جهت دسترسی به آن، این فایل را از سرور مایکروسافت دانلود کرده و در ویندوز باز کنید. در اینجا پایین بخش System and security گزینه Fix problems with Windows Update را بزنید.

بروز رسانی در ویندوز 10
بروز رسانی در ویندوز ۱۰

مطابق تصویر بالا گزینه Advanced را زده و Run as Administrator را بزنید. حال منتظر باشید تا مشکلات احتمالا شناسایی و حل شوند. اگر این قدم نتوانست کمکی به شما بکند، باز هم همراه ما باشید.
۲- پوشه آپدیت های دانلود شده را پاک کنید
اگر آپدیت شما در مراحل دانلود گیر کرده و یا نصب نمی شود، ممکن است خود فایل مشکلی داشته باشد. پاک سازی پوشه ای که فایل های آپدیت در آن ذخیره می شوند، ویندوز را مجاب می کند فایل تازه و سالم را دوباره دانلود کند تا شاید مشکل شما حل شود.
ابتدا دکمه ویندوز + R را بزنید. عبارت C:\Windows\SoftwareDistribution\Download را قرار داده و اوکی را انتخاب کنید. حالا پوشه نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که حتما محتوی پوشه دانلود شود، نه خود پوشه. Ctrl + A را جهت انتخاب همه زده و سپس دکمه Delete را انتخاب کنید.

بروز رسانی در ویندوز 10
بروز رسانی در ویندوز ۱۰

اگر متوجه شدید که برخی از فایل ها پاک نمی شوند، سعی کنید این پروسه را در حالت Safe Mode پیگیری کنید.
۳- آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید
معمولا نرم افزار آنتی ویروس شما نباید تداخلی با فایل های آپدیتی که ویندوز دانلود می کنند داشته باشد. اما گزارش هایی به دستمان رسیده که از حل مشکل پس از غیر فعال کردن آنتی ویروس خبر داده اند. هر آنتی ویروس به نحو خاصی غیر فعال می شود، پس آن را اجرا کرده و نحوه غیر فعال کردن را یاد بگیرید.

بروز رسانی در ویندوز 10
بروز رسانی در ویندوز ۱۰

۴- درایو ها را از اتصال در آورید – از برنامه های تغییر آی پی استفاده نکنید و …
هنوز هم موفق نبوده اید؟ برخی موارد کوچک نیز می توانند در مشکل شما دخیل شده باشند که حتی فکرش را هم نمی کنید. به عنوان مثال ممکن است قطع اتصال درایو های مدیا نظیر DVD و یا کارت SD شاید مشکل را حل کند.

بروز رسانی در ویندوز 10
بروز رسانی در ویندوز ۱۰

اگر ارور های خاصی نظیر ۰x80200056 یا ۰x800F0922 را دریافت می کنید احتمالا مشکلی در زمینه اتصال اینترنت خود دارید و یا از برنامه تغییر آی پی استفاده می کنید. پس این موارد را نیز غیر فعال کنید.
اگر هنوز هم با مشکل روبرو هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ترفند آخر را ارائه کنیم.

۵- از ابزار ساخت مدیا استفاده کنید
اگر هنوز هم مشکل شما حل نشده است، می توانید از این ابزار ویندوز بهره ببرید. شاید جهت آپگرید به ویندوز هم از همین برنامه استفاده کرده باشید. این روش تنها از رایانه می خواهد به نسخه های جدید آپگرید شود.
با این حال ریسک نکرده و از سیستم خود بک آپ تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوان آن را بازیابی کرد.

۷

ابتدا به صفحه دریافت ویندوز ۱۰ رفته و بر روی Download Tool Now کلیک کنید. فایل را در سیستم ذخیره و باز کند. موارد مختلف را طی کرده و در نهایت Install را بزنید. این کار نیز می تواند مشکلتان را حل کند با این حال آن چنان پیشنهاد نمی شود.

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

1 + 4 =