اپلیکیشن هایی جهت مبارزه با اعتیاد به تلفن های هوشمند

آیا بیش از اندازه به صفحه تلفن هوشمند خود خیره می شوید؟ از ساعاتی که طی روز به خاطر اعتیاد به تلفن همراه هدر می دهید، ناراحت هستید؟ عجیب اما واقعی: شاید یکی از بهترین راه های مقابله با اعتیاد تلفن هوشمند، یک اپلیکیشن باشد!
همانطور که می دانید، مبارزه با اعتیاد تکنولوژی همچون سایر زمینه های دیگر آسان نیست و تنها اعتماد به نفس بالا می تواند به شما کمک کند. اما امروزه اپلیکیشن و وب سایت هایی جهت مقابله با اعتیاد موبایلی طراحی شده اند که کمک شایانی به کاربران می کنند. در این مقاله سعی می کنیم بهترین راهکار ها را در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم.
در ادامه با مشروح مقاله همراه باشید.
اپلیکیشن Forest [اندروید، ویندوزفون، کروم، فایرفاکس و iOS]: با دست نزدن به تلفن خود یک باغچه بسازید
نمی توانید چک کردن مدام تلفن خود را کنار بگذارید؟ این اپلیکیشن به خاطر دست نزدن شما به تلفن هوشمند جایزه می دهد. اپلیکیشن را باز کنید تا یک درخت بکارید. اگر می خواهید این درخت به خوبی رشد کند تا نیم ساعت به تلفن خود دست نزنیدو همین!

اپلیکیشن Forest
اپلیکیشن Forest

نسخه موبایل از شما می خواهند تا اپلیکیشن را باز بگذارید، اما در نسخه مرورگر ها از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار خواهید بود: از شما خواسته می شود تا در یک سری وب سایت – به انتخاب خودتان – سر نزنید. پس اگر مدام فیس بوک و اینستاگرام را باز می کنید، این افزونه یک راهکار مناسب است.

اپلیکیشن Checky [اندروید و iOS]: تعداد دفعات چک کردن تلفن را بررسی کنید
هر چند وقت یکبار تلفن خود را بررسی می کنی؟ پاسخ ممکن است شما را غافلگیر کند، البته اگر بتوانید آن را بدست آورید. این اپلیکیشن ساده، تعداد دفعاتی که تلفن خود را آنلاک کرده و با آن کار کرده اید را به شما خبر می دهد؛ البته هر روز آمار مربوط به همان ۲۴ ساعت در اختیارتان خواهد بود.

اپلیکیشن Checky
اپلیکیشن Checky

آیا به تلفن خود اعتیاد دارید؟ اگر رقم نشان داده شده در اپلیکیشن شما را آزار می دهند، پس احتمالا پاسخ مثبت است. اما جهت کاهش استفاده از این گجت ها می توانید راهکار هایی را در پیش گیرید. از چک کردن مدام آن دست بردارید و به جای آن به هرچه که انجام می دهید، تمرکز کنید. دلایل نیازتان به تلفن را شناسایی و سعی کنید برخی از آن ها را نابود کنید.

Productivity Challenge Timer (اندروید)

این برنامه یک تایمر کامل و متفاوت است که برای کار های مختلف شروع به کار می کند و گاهی اوقات به خاطر تنبلی شما را سرزنش خواهد کرد. اگر به اپلیکیشن هایی که دارای لایه شخصیتی هستند، علاقه دارید حتما PCT را امتحان کنید. در زمینه تایمر های سرزنشگر، ابزار های متعددی در دسترس هستند که به نظر ما یکی از بهترین ها همین برنامه بوده که برای کاربران اندروید تدارک دیده شده است. در اینجا شما امتیازاتی دریافت می کنید که هر بار با بالا بردن بهره وری خود سعی در افزایش امتیاز خواهید داشت؛ البته اگر روحیه مبارزه خوبی داشته باشید…

Productivity Challenge Timer
Productivity Challenge Timer

اپلیکیشن Freedom (ویندوز، مک، اندروید و iOS): وب سایت و اپلیکیشن های انحرافی را مسدود کنید
اگر هیچ کدام از راهکار های بالا در پرت کردن حواس شما از تلفن موفق نبودند، شاید پاسخ نهایی مسدود کردن تمامی سایت و برنامه های انحرافی باشد. به کمک اپلیکیشن فریدم می توانید سایت و برنامه ها را لیست کرده و بخواهید که برای همیشه و یا جلسات خاص استفاده، مسدود شوند.

اپلیکیشن Freedom
اپلیکیشن Freedom

این اپلیکیشن رایگان است، پس امتحان کردن آن ضرری ندارد. البته نسخه پیشرفته برنامه شامل برخی قابلیت های ویژه و کاربردی می شود. در زمینه مسدود کردن سایت های انحرافی ابزار های مختلفی وجود دارد، اما این برنامه برای اکثر پلتفرم ها نسخه ای اختصاصی طراحی کرده است و امکان همگام سازی آن در دستگاه های مختلف جای تقدیر دارد. حتما این برنامه را در رایانه و موبایل خود مورد استفاده قرار دهید.

شما چگونه با اعتیاد به موبایل خود مبارزه می کنید؟
در این زمینه باز هم می توانیم ابزار و اپلیکیشن های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم، چرا که همچون سایر زمینه ها، تنوع محصولات بسیار بالاست و در نهایت کاربر با سلیقه شخصی خود یک سرویس را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار می دهد. ما نیز می خواهیم از پاسخ شما به سوال بالا مطلع شویم.
جهت مسدود کردن بخش های انحرافی موبایل و مبارزه با مشاهده همیشگی صفحه تلفن از چه راهکاری استفاده می کنید؟ لطفا در بخش نظرات، پیشنهاد هایی را به ما و کاربران گزارش کنین. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + نه =