تکنیک‌های استفاده از Siri که هر کاربر آیفون باید آن را بداند

نیونارنجی : استفاده از دستیار شخصی اپل این روزها درحال افزایش است و ما شاهد آن هستیم که کاربران اپل روز به روز بیشتر با این دستیار شخصی احساس راحت تری را برقرار می‌کنند. به همین جهت نیونارنجی تصمیم دارد تا جهت پیشرفت اطلاعات کاربران داخل کشور، چند تکنیک استفاده از Siri را در اختیار شما عزیزان قرار دهد که می‌توانید هر موقع از آنها استفاده نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

این را بعداً به یادم بیاور
بعضی اوقات شما در حال وبگردی هستید و مطالبی را پیدا می‌کنید که می‌خواهید در وقتی دیگر آنها را مطالعه کنید. و یا گاهی اوقات شما یک رستوران را در نقشه پیدا کرده‌اید که می‌خواهید بعداً آن را بیشتر بررسی کنید. ستاره‌ی آی او اس ۹، دستیار شخصی سیری مطالب را می‌تواند بفهمد و بررسی کند. فقط کافیست تا آن را صدا بزنید و با گفتن عبارت ” Remind me about this” از آن بخواهید که در وقتی دیگر که به آن وارد می‌کنید، به شما یادآوری کند که آن را مطالعه نمایید.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

به او یاد دهید نام شما را چگونه تلفظ کند
آیا سیری همیشه نام شما و یا یکی از مخاطبینتان را به اشتباه صدا می‌کند؟ برای حل این مشکل فقط کافیست تا سیری را صدا بزنید و با گفتن عبارت ” learn to pronounce Moein Karimi name” از آن بخواهید که نام گفته شده را آنگونه که شما می‌خواهید تلفظ کند. سپس سیری از شما اول می‌خواهد که نام اصلی را بگویید و پس از آن نام فامیلی. سپس قادر خواهید بود تا تلفظها را به شکل درستی تنظیم نمایید.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

تبدیل انواع واحدها به یکدیگر
پوند به کیلوگرم، سلیسیوس به فارنهایت و تمامی واجد‌های دیگر به راحتی و با سرعت زیاد توسط سیری قابل تبدیل خواهند بود. فقط کافیست کمی انگلیسیتان خوب باشد و از او بخواهید که مقدارها را با یکدیگر تبدیل کند. به عنوان مثال با گفتن عبارت ” Siri What’s 600 Pound in Kilograms” این دستیار ۶۰۰ پوند را تبدیل به کیلوگرم کرده و جواب را به شما نمایش خواهد داد.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

شناساندن اعضای خانواده
یکی از قابلیت‌های جالب سیری به خاطر سپردن اعضای یک خانواده و یا کلاً رابطه هرکسی با شما است. ابتدا از قسمت Settings > General Settings > Siri مطمئن شوید که تمامی اطلاعات شما درست وارد شده اند. سپس سیری را صدا زده و به آن بفهمانید که مخاطبین شما چه نسبتی با شما دارند. به عنوان مثال با گفتن عبارت ” Mehran Karimi is my dad” به آن خواهید فهماند که مخاطب شما به نام مهران کریمی، پدر شما خواهد بود.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

دسترسی آسان به تنظیمات
هرچه که بیشتر با این دستیار شخصی آشنا می‌شویم انگار که کار با آن لذت بخش تر خواهد بود. دیگر نیازی نیست که با گشتن در منو تلفنتان به دنبال تنظیمات خاص بگردید. کافیست تا با صدا زدن سیری از آن بخواهید که پنجره مربوط به تنظیمات شما را به نمایش درآورد. به عنوان مثال می‌توانید با گفتن عبارت ” Open Wallpapers and brightness” تنظیمات مربوط به پس زمینه تلفن شما ظاهر خواهد شد و یا با گفتن ” Open Mail Settings” تنظیمات مربوط به ایمیل شما اجرا خواهد شد. تنها کافیست تا نام تنظیمات را به خاطر بسپارید و هرموقع که خواستید با استفاده از سیری به آسانی آنها را اجرا کنید.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

ماشین حساب صوتی
سیری به حساب و کتاب واقف است. بنابر این می‌توانید از آن به عنوان یک ماشین حساب صوتی نیز استفاده نمایید. به عنوان مثال برای جمع سه عدد ۸، ۹ و ۱۰ کافیست تا ابتدا آن را صدا زده و سپس عبارت ” ۹ plus 9 plus 10″ را بگویید. بلافاصله جواب برای شما به نمایش خواهد آمد. اگر هم در بین راه عددی را به اشتباه وارد کرده اید کافیست با یک بار ضربه بر روی صفحه از آن بخواهید که آن را اصلاح کند.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

تاس و سکه انداختن به سبک سیری
خیلی جالب است بدانید که سیری می‌تواند به عنوان یک تاس و یا سکه برای شما عمل کند. هرچند که نتایج به صورت حروفی به نمایش درمی آیند ولی می‌توانند به درد بخور باشند. برای سکه انداختن عبارت “Flip a coin” و برای تاس انداختن عبارت “Rool the dice” را به آن بگویید.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

شناسایی موزیک درحال پخش
هنگامی که با تلفن خود درحال گوش دادن به یک موزیکی هستید که هیچ اطلاعی از نام آهنگ و خواننده آن ندارید می‌توانید برای دستیابی به این اطلاعات از سیری کمک بگیرید.  کافیست تا برای این کار از عبارت “What Song is Playing” استفاده نمایید.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

ایجاد یک تایمر و یا یک ساعت زنگدار
ایجاد یک ساعت زنگدار جهت بیدار شدن شما از خواب یکی از مواردی است که امروزه هرکسی از تلفن همراه خودش استفاده می‌کند. حال با استفاده از سیری حتی نیازی نیست که شما صفحه نمایش تلفنتان را لمس کنید. فقط کافیست سیری را صدا زده و به عنوان مثال با عبارت “Wake me up in 1 hour” از آن بخواهید که شما را یک ساعت دیگر بیدار کند. و یا با عبارت ” Wake me up tomorrow at 6:30 a.m” از آن بخواهید که شما را در صبح روز بعد  و در ساعت ۶:۳۰ صبح بیدار کند.

تکنیک‌های استفاده از Siri
تکنیک‌های استفاده از Siri

 

منبع : اختصاصی

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

17 + = 21