سامسونگ جایگاه محبوبیت تلفن‌هایش را در چین از دست داد!

نیونارنجی : تکنولوژی موبایل با اپلیکیشن‌ها، شبکه‌های اجتماعی، رسانه ها و از این دست امکانات به یکی از اصلی ترین اجزاء زندگی روزمره ما تبدیل شده است که تقریباً هر کسی قادر است به واسطه نوک انگشتان خودش و از طریق تلفن های هوشمند به آنها دسترسی داشته باشد.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
در این بین کمپانی سامسونگ طی سالیان گذشته توانسته بود محبوبیت خوبی را در بین مصرف کنندگان چینی تلفن‌های هوشمند به دست آورد. حالا با پیدایش کمپانی‌های قدرتمند چینی نظیر شیائومی و هواوی، این کمپانی حتی از لیست پنج کمپانی پرفروش تلفن هوشمند چین نیز بیرون رفته است.

بر اساس گزارشات منتشر شده، بازار فروش تلفن های هوشمند با رشد لاک‌پشت مانند خود در سال گذشته به ۹٫۸ درصد رسید که این مقدار در طول سال جدید میلادی تنها به ۱۰٫۱ درصد رسیده است. در حالی که سامسونگ تقریباً بازار تمامی کشور‌های مختلف را به خود اختصاص داده است، در چین با دو رقیب قدرتمند محلی به نام هواوی و شیائومی دست و پنجه نرم می‌کند. این دو کمپانی حتی با فروش خوب خود کاری کردند که کمپانی سامسونگ از لیست پنج توضیح کننده برتر تلفن‌های هوشمند در کشورشان نیز بیرون رانده شود و جایگاهش را به دیگر تولید‌کنندگان محلی دهد.

اطلاعات به دست آمده در بالا نشان دهنده آن است که هواوی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی، با ۱۵٫۲ درصد عنوان نخست عرضه کنندگان تلفن‌های هوشمند را به دست آورد. درست در پشت اون نیز با یک فاصله کم کمپانی شیائومی با ۱۴٫۸ درصد قرار دارد و اپل نیز با توانسته ۱۳٫۱ درصد بازار را از آن خود کند. جایگاه‌های بعدی را نیز کمپانی‌های Vivo و Oppo کسب کرده اند تا بدین ترتیب سامسونگ جایگاهی برای خود در این لیست پیدا نکند.

سامسونگ جایگاه محبوبیت تلفن‌هایش را در چین از دست داد!
سامسونگ جایگاه محبوبیت تلفن‌هایش را در چین از دست داد!

این قضیه از هیچکس پوشیده نیست که کشور آسیایی چین در حال تبدیل شدن به یک صادر کننده بزرگ محصولات با کیفیت و مرغوب تکنولوژی است و قرارگرفتن کمپانی‌های خارجی مانند اپل و سامسونگ در بین وارد کنندگان برتر محصولات به این کشور می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

neowin :منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.