سامسونگ: در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی دیگر است

کمپانی سامسونگ پس از عرضه هدست واقعیت مجازی مخصوص گوشی‌های خود حال به فکر آن افتاده است تا هدست جدیدی را تولید کند. این هدست به گفته‌ی مسئول بخش تحقیق و توسعه این کمپانی جهت کار کردن نیازی به گوشی هوشمند شما نخواهد داشت.
وقتی که سخن از واقعیت مجازی به میان می‌آید، نام سامسونگ نیز در این بازی همراه با هدست Gear VR به چشم می‌خورد. این هدست بسیار مناسب است اما واقعیت امر آن است که جهت کار با آن وجود گوشی هوشمند شما مورد نیاز خواهد بود. در این امر هم سامسونگ نبست به رقبایی مانند HTC Vive کمی هدست خود را محدودتر کرده است.
به هر حال در آینده همه چیز تغییر خواهد کرد. با توجه به گزارش Variety، سامسونگ تأیید کرده است که در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی دیگر است. «اینجونگ ری» مسئول تیم تحقیق و توسعه سامسونگ در این باره می‌گوید: “ما در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی دیگر هستیم که جهت اجرا نیازمند گوشی هوشمند شما نخواهد بود.”
البته زمان دقیقی برای رونمایی از این هدست اعلام نشده است اما این کمپانی به دنبال دستیابی به ویژگی‌هایی مانند استفاده از دست و همچنین ردیاب حرکتی برای این محصول خود است. هرچند که ری می‌گوید برای دستیابی به چنین تکنولوژی‌هایی باید چندسال صبر کرد. بنابر این این هدست تازه سامسونگ نیز کارایی مانند HTC Vive و هدست Ocolus Rift خواهد داشت و از کنترلر‌هایی بهره خواهد برد.
هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ یکی از جمع و جور ترین و قابل حمل ترین هدست‌های واقعیت مجازی است که با قیمت تنها ۱۰۰ دلار به فروش می‌رود. البته جهت استفاده از این هدست محدودیت بزرگی پیش روی شما خواهد بود. چرا که جهت استفاده از این هدست می‌بایست حتماً دارنده‌ی یکی از گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۶ اج، گلکسی نوت ۵، گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج باشید.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 6 =

34 − = 32