گزارش فروش محصولات اپل در سه ماهه نخست سال جاری منتشر شد

کمپانی اپل گزارش فروش محصولات خودش در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش فروش تمامی محصولات اپل با کاهش مواجه بوده است و تنها محصولاتی مانند اپل تی وی ، دستگاه‌های Beats و اپل واچ بوده اند که با رشدی ۵۰۰ میلیون دلاری مواجه بوده اند. انتظار می‌رود که سال آینده میلادی شاهد رشد بیشتری در فروش محصولات این کمپانی باشیم.
اگر چه اپل متحمل صدمه جدی نشده است اما نمی‌توان بدترین سوددهی مالی سه ماهه این کمپانی از سال ۲۰۰۳ تا به حال را نادیده گرفت. فروش محصولات این کمپانی به شدت پایین آمده است که از مهم ترین آن‌ها باید به آیفون اشاره کرد که از زمان عرضه نخستین نسل آن در سال ۲۰۰۷ تا به حال، این چنین کاهش فروشی را به خود ندیده بوده است.
این کمپانی از ماه ژانویه تا به حال ۵۱٫۲ میلیون قطعه آیفون به فروش رسانده است و این در حالی است که سه ماهه نخست سال گذشته این میزان ۶۱٫۱ میلیون قطعه است. این بدترین آمار اپل است که طی این چندساله به دست آمده است. خود این کمپانی معتقد است که دلیل این کاهش در فروش، توقف ارسال محصولات آیفون ۶ و موجود بودن آن‌ها در قفسه فروشگاه‌ها طی این سه ماهه  بوده است. با این حال کاهش ۱۰ میلیونی فروش یک محصول کمپانی معتبر دلایلی بیش از چنین مواردی خواهد داشت.

گزارش فروش محصولات اپل
گزارش فروش محصولات اپل

در هر صورت به نظر می‌رسد که آیفون‌های اپل آینده‌ی روشنی را خواهند داشت. اپل اخیراً آیفون ۴ اینچی جدید خودش را عرضه کرده است و تابستان سال جاری نیز شاهد عرضه آیفون‌های نسل جدید این کمپانی خواهیم بود. آیفونی که به نظر می‌رسد نسبت به تمامی نسل‌های گذشته خودش متفاوت بوده و دستاوردهای جدید اپل را به رخ رقبا بکشد.
علاوه بر آیفون‌ها، تبلت‌های آی‌پد این کمپانی نیز با نزول در فروش همراه بوده اند. آی‌پدهای اپل نیز در سال جاری ۱۰٫۳ میلیون قطعه فروش رفته اند که نسبت به سال گذشته با کاهش ۲ میلیونی همراه بوده اند. در حالی که اپل نسخه متفاوت‌تری از آیپد پرو را به تازگی عرضه کرده است، با این حال همچنان فروش این دست محصولات نیز هم پای بازار تبلت‌ها رو به افول است. این محصولات طی سه سال گذشته با کاهش در فروش همراه بوده اند.
مک بوک‌های اپل کم‌ترین کاهش در فروش را در مجموع محصولات اپل به خود اختصاص داده اند. مک بوک‌ها که دومین سه ماهه پشت سر هم را با کاهش سپری می‌کنند، ۴ میلیون فروش را تجربه کرده اند. این در حالیست که سه ماهه گذشته میزان فروش آن‌ها ۴٫۶ میلیون قطعه بوده است.
در این بین بخش دیگری نیز تحت عنوان «سایر محصولات» در گزارش اپل ذکر شده است که شامل محصولات Beats، اپل تی‌وی و از همه مهم‌تر اپل واچ است. این بخش تنها بخش کمپانی اپل است که نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده است. این طبقه از محصولات با فروش ۲٫۲ میلیارد دلاری خودشان توانسته اند نسبت به سال گذشته با افزایش ۵۰۰ میلیون دلاری مواجه شوند.
کمپانی اپل تا به حال آمار دقیقی از فروش اپل واچ را اعلام نکرده است و این چیز خوبی برای یک کمپانی مطرح به حساب نمی‌آید. به همین خاطر نمی‌توانیم هیچ ذهنیتی از میزان موفقیت این محصولات داشته باشیم
با توجه به آن که اپل در سال جاری یک آیفون جدید را معرفی خواهد کرد، انتظار می‌رود که سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال جاری اپل را به تولید محصولات جذاب خودش امیدوار کند.

theverge : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

5 + 4 =