کمپانی Nvidia از سیستمی قدرتمند برای خودروهای بدون راننده رونمایی کرد

نیونارنجی : با گذشت یک روز از آغاز به کار نمایشگاه CES 2016 در لاس وگاس، حالا نوبت به شرکت Nvidia رسیده است تا از تازه ترین دستاوردهای خود رونمایی کند. مدیرعامل این شرکت آقای جن سان هوانگ در مراسمی از کامپیوتر جدیدی با نام Drive PX2 رونمایی کرد. این کامپیوتر نسل جدیدی از کامپیوتر قبلی این شرکت با نام Drive CX است. Nvidia که به ساخت قطعات کامپیوتری قدرتمند معروف است، حالا از کامپیوتری رونمایی کرده که قدرت آن معادل ۱۵ مک بوک Pro است و ابعاد کوچک آن نیز قابل توجه است. این کامپیوتر به پردازنده ۱۲ هسته ای مجهز بوده و قادر است در هر لحظه هشت ترافلاپ و ۲۴ عملیات یادگیری عمیق را انجام دهد. همچنین، با توجه به پردازش های سنگینی که این کامپیوتر انجام می دهد، برای خنک ساختن آن از آب استفاده شده است.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشیدشاید برای شما هم سوال باشد که چرا Nvidia تصمیم به ساخت چنین کامپیوتر قدرتمندی گرفته است. این شرکت اعلام کرده قصد دارد از این کامپیوتر در خودروهای بی نیاز به راننده استفاده کند. به باور Nvidia، این خودروها برای بکارگیری همه حسگرها و کنترلگرهای خود به چنین توان پردازشی بالایی نیاز دارند. هوانگ در این مراسم گفت: ساخت خودروهای بدون راننده سخت است ولی ما می دانیم که چه کامپیوترهایی برای این خودروها مناسب هستند. این کامپیوتر می تواند ورودی دوازده دوربین، حسگرهای فاصله، رادار و حسگرهای مافوق صوت را همزمان پردازش کند.

 

کمپانی Nvidia از سیستمی قدرتمند برای خودروهای بدون راننده رونمایی کرد
کمپانی Nvidia از سیستمی قدرتمند برای خودروهای بدون راننده رونمایی کرد

ولوو نخستین شرکتی است که قرار است از کامپیوتر Drive PX2 استفاده کند. این شرکت اعلام کرده به زودی از این کامپیوتر به صورت آزمایشی استفاده خواهد کرد.به گفته مدیرعامل Nvidia، کامپیوتر Drive PX2 قابلیت یادگیری را دارد و این شرکت توانسته در ماه های اخیر به پیشرفت های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کند. همچنین، شریک دیگر این شرکت در زمینه تست خودروهای بدون راننده، شرکت آئودی است. این دو شرکت طی آزمایشی که در آلمان انجام دادند موفق شدند به قدرت پردازش بالایی دست پیدا کنند. این خودرو قادر بود بهتر از انسان علائم رانندگی در جاده های آلمان را تشخیص دهد.

 

theverge : منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.