بروزرسانی جدید ایکس باکس وان فردا برای تمامی کاربران عرضه خواهد شد

نیونارنجی : به نقل از Major Nelson قرار است که مایکروسافت آخرین نسخه از بروزرسانی کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان را فردا به عرضه عمومی برساند. علاوه بر آن بروزرسانی جدیدی برای اپلیکیشن ایکس باکس ویندوز ۱۰ نیز منتشر خواهد شد. اما بد نیست به در ادامه با نیونارنجی همراه باشید.
بروزرسانی بزرگ کنسول ایکس باکس وان که چندی  پیش برای کاربرانی خاص منتشر شده بود از فردا برای تمامی کاربران در دسترس قرار خواهد داشت. هرچند که بنا به موقعیت جغرافیایی دارندگان این کنسول، ممکن است زمان دریافت این بروزرسانی بین یک تا چند روز متفاوت باشد. بدنیست به تغییرات ایجاد شده در این بروزرسانی اشاره ای کنیم:

نمایش افراد در یک یک گروه Party قبل از ورود: در کنسول ایکس باکس وان شما دیگر قادر خواهید بود قبل از ورود به هر گروه گفتگو، اعضای حاضر در آن را مشاهده نمایید. علاوه بر آن هنگامی که بر روی یکی از دوستان خود کلیک می‌کنید می‌توانید مشاهده کنید که در کدام گروه است. حتی شما قادر خواهید بود تا نام بازی در حال اجرای کاربران گروه را نیز مشاهده نمایید.

ایکس باکس وان
ایکس باکس وان

امتیازات بازی Leaderboard: در کنسول خود به بخش Profile رفته سپس وارد بخش View Achievements شوید. در این بخش شما قادر خواهید بود تا جدول امتیازات را مشاهده کرده و امتیازات گرفته شده طی ۳۰ روز گذشته توسط دوستانتان را به ترتیب بیشتر به کمتر مشاهده کنید.

ایکس باکس وان
ایکس باکس وان

جابه‌جایی پین‌ها در صفحه نخست و دسترسی به صورت آفلاین به آنها: کاربران زیادی از مایکروسافت درخواست کرده بودند که پین‌های صفحه نخستش کنسولشان بیش از پیش قابل تنظیم باشد. به واسطه این بروزرسانی قادرخواهید بود تا تنها با فشردن کلید “Y” پین مورد نظر را جابه جا کنید. علاوه برآن می‌توانید دیگر به پین‌های خود به صورت آفلاین نیز دسترسی داشته باشید.

بروزرسانی ‌های Activity Feed دردسترس تر از گذشته: کاربران ایکس باکس وان به کمک Activity Feed می‌توانند از آخرین رویداد‌ها و اتفاقاتی که توسط دوستانشان رقم می‌خورد باخبر شوند. دسترسی به این بخش نسبت به گذشته با پیشرفت‌هایی مواجه بوده است.

ایکس باکس وان
ایکس باکس وان

پنهان کردن بازی‌ها از لیست “ready-to-install”: کاربران همواره می‌پرسیدند که چگونه می‌شود تا لیست‌هایی مانند بتا‌ها، تریال‌ها و بازی‌ها را که خیلی وقت است علاقه ای به نصب آنها ندارند پنهان نمایند. مایکروسافت به واسطه بروزرسانی جدید خود این قابلیت را به کاربران اهدا کرده است.

ورود به فروشگاه راحتتر از گذشتنه: دیگر نیازی نیست تا مثل گذشته با دردسر وارد فروشگاه شوید. در بروزرسانی جدید و در کنار فروشگاه بازی‌ها، بخش جدیدی با عنوان Use a Code در نظر گرفته شده که شما می‌توانید به راحتی کد‌های ۲۵ رقمی خودتان را وارد کرده و به این بخش بروید.

ورود راحتتر به بخش Twitch: توئیچ نام یک شبکه اجتماعی مخصوص گیمر‌ها است که در دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ از جذابیت زیادی در بین بازیکنان برخوردار است. از این پس شما می‌توانید خیلی راحت تر از گذشته به فایل‌های استریم شده دوستانتان در این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنید. کافیست تا به قسمت Game Hubs بازی مدنظر خود رفته سپس می‌توانید لیستی از مخاطبینتان که در مشغول استریم کردن آن بازی هستند ببینید. اینک قادر خواهید بود به سرعت برنامه توییچ را اجرا و به مشاهده بازی او بپردازید.

بهبود قسمت پیشنهادات دوستان جدید: اگر شما هم یکی از کاربرانی هستنید که دوستانی را جهت بازی کردن و ارتباط برقرار کردن ندارید، با بهبود یافتن بخش پیشنهادات دوستان جدید ایکس باکس وان می‌توانید خیلی آسان دوستانی جدید بیابید. مایکروسافت در این بخش قسمت‌هایی نظیر گیمرتک، آواتار، عکس و نام واقعی کاربر را قرار داده است. علاوه بر آن جهت نمایش نتایجی به مراتب بهتر می‌توانید بر روی گزینه پیشنهاد دوست زده و شاهد لیست کامل آن با جزئیات بیشتر باشید.

فروشگاه آواتار: بخش آواتار بسیار گسترده تر از گذشته شده است. فروشگاه آواتار‌ موجود بر روی ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ دچار تغییرات بسیار خوبی شده است که می‌توانید از آیتم‌های رایگان و پولی آن استفاده نمایید.

ایکس باکس وان
ایکس باکس وان

 majornelson: منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

51 − = 44