بروزرسانی جدید آی او اس؛ راه حلی برای پیغام خطای ۵۳ آیفون‌ها

چند هفته قبل در انجمن‌های پشتیبانی آیفون کاربران از مشکلی نوشته بودند که آیفون آنها را غیرقابل استفاده کرده بود. درواقع این کاربران وقتی که تاچ آیدی آیفون خود را در یه تعمیرگاه غیر از اپل به تعمیر رسانده بودند، با پیغام خطایی مبنی بر Error 53 مواجه می‌شدند که عملاً استفاده از تلفن همراهشان را غیرممکن می‌ساخت.

در همین رابطه اپل گفت که این قضیه برنامه ریزی شده بوده و به جهت حفظ امنیت کاربران در مواقع دزدی و هک شدن تاچ آیدی، اپل پی و کارت‌های اعتباری درون تلفن همراهشان می‌باشد. هرچند ماهیت این کار خوب بود اما اپل این امر را در بدترین حالت ممکن انجام داده بود. به همین خاطر این کمپانی تصمیم گرفته است تا برای تمامی کاربرانی که با این پیغام خطا مواجه شده اند یک بروزرسانی ارسال نماید که آنها را قادر می‌سازد از طریق نرم ازار آیتونز، آیفون خودشان را بازیابی کنند.هرچند که دیگر تاچ آیدی این دستگاه‌ها تا زمانی که به نمایندگی مجاز اپل مراجعه نکنند فعال نخواهد بود. اپل در این باره نوشته است:

” مشتریان دستگاه‌هایی که با پیغام Error 53 مواجه شده اند می‌توانند با اتصال به آیتیونز PC یا مک و دریافت نسخه جدید آی او اس، این پیغام را برطرف کنند هرچند که تاچ آیدی این دستگاه‌ها همچنان جهت حفظ امنیت غیرفعال خواهد بود تا به ما مراجعه نمایند. ما برای هر مشکل به وجود آمده پوزش می‌طلبیم. این پیغام جهت آزمایش طراحی شده بود و مشتریان دستگاه‌های ما بهتر است جهت بهترین بازخورد به گارانتی‌های مجاز مراجعه نمایند.”

اپل همچنین در صفحه پشتیبانی خودش برای افرادی که این پیغام خطا را دریافت کرده اند فهرستی از مراحل لازم جهت رفع آن را ارائه کرده است. البته توجه داشته باشید که تاچ آیدی شما تا زمانی که به یکی از گارانتی‌های مجاز مراجعه نکنید غیرفعال خواهد ماند. بنابر این کاربرانی که قصد تعمیر تاچ آیدی خود در تعمیرگاه‌های غیراپلی را دارند دیگر نگران بریک شدن دستگاه خود نباشند و اگر از دست دادن تاچ آیدی برای آنها اهمیتی ندارد این کار را در مراکز غیر اپلی انجام دهند.

 

نویسنده : معین کریمی

منبع : www.neowin.net

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.