تولید کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت رسماً متوقف شد

درست یک دهه پیش بود که مایکروسافت با عرضه کنسول ایکس باکس ۳۶۰، نسل هفتم بازی‌ها را متحول کرد و توانست خیلی زود به محبوبیت برسد. جدای از رقابت این کنسول با کنسول پلی استیشن ۳ سونی، باید گفت که خدمات زیادی را این دو کنسول به جامعه بازیکنان رسانده اند. حال مایکروسافت خبر می‌دهد که تولید کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را برای همیشه متوقف کرده است.
کمپانی مایکروسافت شب گذشته طی انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد که دیگر قصد تولید و توسعه کنسول نسل گذشته این کمپانی ایکس باکس ۳۶۰ را نداشته و رسماً آن را بازنشسته اعلام می‌کند.
مایکروسافت حدود ۱۰ سال پیش برای نخستین بار کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را به بازار عرضه کرد. حال پس از گذشت این مدت از تولید کنسول نسل هفتمی ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت خبر می‌دهد که دیگر قصد تولید آن را ندارد. به تازگی نیز این کمپانی چیزی حدود ۱۰۰ عنوان پرطرفدار ایکس باکس ۳۶۰ را به کنسول ایکس باکس وان آورده است تا مصرف کنندگان این کنسول نسل هشتمی از عناوین محبوب نسل گذشته کنسول مایکروسافت بی نصیب نمانند.
فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت در این بیانیه گفته است: “کنسول ایکس باکس ۳۶۰ دارای محبوبیتی زیادی نزد تمامی اعضای مایکروسافت است. ما قصد داریم تا ماباقی دستگاه‌های ایکس باکس ۳۶۰ موجود را نیز به فروش برسانیم که از تازه ترین آن‌ها می‌تواند به دستگاه‌های باندل ۵۰۰ گیگابایتی همراه با یک نسخه از عنوان فورزا هوریزون ۲ اشاره کرد که با قیمت ۲۰۰ دلار در نقاط مختلف دنیا به فروش می‌رسد.”
هرچند که دیگر شاهد تولید این کنسول نخواهیم بود اما مایکروسافت همچنان پشتیبانی خودش را از این کنسول ادامه خواهد داد. فیل اسپسنر در این باره می‌گوید که توقف تولید این محصول هیچ تأثیری بر روی سرویس دهی و بخش‌های مختلف این کنسول مانند شبکه ایکس باکس لایو و بازی‌های آنلاین نخواهد داشت و کاربران می‌توانند به راحتی از بازی خود لذت ببرند. اما به طبع انتظار می‌رود که توسعه دهندگان نرم افزاری نگاه خود را به تدریج از روی این کنسول بازنشسته بردارند و به مرور زمان فعالیت اپلیکیشن‌های خود بر روی این کنسول را کاهش دهند.
اسپنسر در ادامه این بیانیه می‌گوید: “ایکس باکس ۳۶۰ تجربیات تازه‌ای را به بازی‌ها بخشید و نسل هفت مدیون آن خواهد بود. من به تمامی سرویس‌ها و بازی‌های این کنسول که بیش از یک دهه به فعالیت پرداختند افتخار می‌کنم. علاوه بر آن از تمامی کاربران و مصرف کنندگانی هم که از ما در این راه حمایت کردند تشکر می‌کنم.”

polygon : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 11 =

1 + 3 =