مایکروسافت کنسول بازی قابل ارتقاع سخت افزاری خواهد ساخت

نیونارنجی : اینکه بتوانید سخت افزار کنسول ایکس باکس وان خودتان را ارتقاع دهید خیلی جذاب خواهد بود اما همانطور که می‌دانید در حال حاضر تنها می‌شود هارد این دستگاه‌ها را تعویض نمود که البته در آن هم گزینه‌های موجود بسیار محدود می‌باشند. اما در آینده‌ای نزدیک شما کنسولی خواهید داشت که همانند یک کامپیوتر شخصی می‌توانید آن را ارتقاغ سخت افزاری دهید. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
“فیل اسپنسر” رئیس بخش ایکس باکس مایکروسافت در اینباره می‌گوید که چنین تصمیمی از اهداف اصلی این کمپانی خواهد بود و همانطور که در بروزرسانی پاییزی این کنسول دیدیم، این کمپانی قصد دارد که ایکس باکس وان را هرچه بیشتر به کامیپوترها نزدیک کند. وی می‌گوید: ” ما به طور موثر می‌توانیم احساس کنیم که کنسولمان بیشتر شبیه به یک کامپیوتر است. وقتی که من را به گذشته می‌برد و خودم را در حالی تصور می‌کنم که مشغول بازی خاطره انگیز رستاخیز و Quake هستم.”

اسپنسر معتقد است که در حال حاضر این توانایی در کنسول بازی دیده می‌شود که بتواند همانند کامپیوتر‌ها قابل ارتقاع باشد. اتفاقی که ما تا به حال شاهد آن نبوده ایم. وی پیشنهاد داده است که این کمپانی می‌تواند یک کنسول ایکس باکس وان ویژه را تولید کرده که کاربران بتوانند از سخت افزار‌های روز دنیا درون آن به سلیقه خود استفاده نمایند.

این قضیه می‌تواند انقلابی در سطح کنسول‌های بازی باشد و نباید از آن به سادگی گذشت. در حال حاضر کنسول‌های بازی شما را در یک بازه ۳ تا ۵ ساله قرار می‌دهند و مجبورید بدون هیچگونه پیشفرت سخت افزاری از آنها استفاده نمایید. این درحالیست که سایر پلتفرم‌ها دائماً در حال پیشرفت هستند. به عنوان مثال می‌توان به ویندوز ۱۰ موبایل اشاره کرد که با افزودن ویژگی Continuum به کلی پلتفرم ویندوزفون را دگرگون کرده است.

در حال حاضر زمان دقیقی جهت اجرای این پروژه توسط مایکروسافت اعلام نشده است ولی انتظار می‌رود که ما طی ۲ الی ۳ سال آینده شاهد چنین پیشرفت عظیمی در پلتفرم کنسول‌های بازی باشیم.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − چهار =

− 2 = 6