اندروید مارشمالو بر روی ۲٫۳ درصد دستگاه‌ها نصب شده است

به تازگی آماری ارائه شده که نشان می‌دهد تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید، مارشمالو ۶٫۰ تنها بر روی ۲٫۳ درصد کل گوشی‌های اندرویدی نصب شده است. این آمار بسیار کم است. هرچند در آینده شاهد تغییرات زیادی در آن خواهیم بود اما به نظر می‌رسد که گوشی‌های قدیمی هیچ جایگاهی نزد گوگل ندارند و این کمپانی تنها به فکر دستگاه‌های تازه تولید است. در ادامه با نیونارنجی همراه باشید.
درحالی که تازه ترین نسخه از سیستم عامل آی او اس بر روی بیش از ۵۰ درصد سیستم‌های آی او اسی نصب شده است، این به نظر می‌رسد که سهم آخرین سیستم عامل گوگل خیلی کمتر از اینهاست. ماه گذشته ما شاهد آن بودیم که اندروید مارشمالو بر روی بیش از ۱٫۲ درصد دستگاه‌ها نصب شده بود. حال پس گذشت یک ماه این رقم تنها به ۲٫۳ درصد رسیده است.
با توجه عدد و ارقامی که از سوی گوگل منتشر شده است، اندروید ۶٫۰ مارشمالو در حال حاضر سیستم عامل ۲٫۳ درصد کل دستگاه‌های اندرویدی را تشکیل داده است و یا حداقل این مقدار دستگاه می‌توانند آن را دریافت کنند. این نکته به وجود می‌آید که چرا تعداد دیوایس‌هایی که از این سیستم عامل پشتیبانی می‌کنند انقدر کم است؟ شاید این رقم نهایی نباشد اما بعید به نظر می‌رسد که خیلی بتواند تغییر بزرگی در آن حاصل شود.
درحالی اندروید مارشمالو سهم ۲٫۳ درصدی دارد که ما شاهد استفاده از اندروید آبنبات چوبی ۵٫X بر روی ۳۵ درصد کل دستگاه‌ها و اندروید کیت کت ۴٫۴ بر روی ۳۴٫۳ درصد دستگاه‌های اندرویدی هستیم. این آمار خوبی برای کمپانی گوگل نمی‌تواند باشد.
به طور قطع می‌توان گفت که سیستم عامل آی او اس در همگام سازی دستگاه‌های خودش با سیستم عامل‌های جدیدش خیلی بهتر از گوگل ظاهر شده است. هرچند این نکته قابل ذکر است که سیستم عامل گوگل توسط کمپانی‌های سازنده زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سیستم عامل آی او اس مختص دستگاه‌های خود کمپانی اپل است.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 18 =