لپ تاپ‌های هیبریدی در حال درخشیدن و تبلت‌ها فروش ضعیفی را همراه دارند

در حالی که شاهد عرضه لپ تاپ‌های هیبریدی به بازار هستیم، این محصولات به خوبی توانسته‌اند محبوبیت خوبی را به دست آورند. از سوی دیگر تبلت‌ها روز به روز در حال کاهش در قیمت خود هستند.  آماری که نشان از عدم اعتماد کاربران به خرید تبلت‌ها دارد.
آن گونه که به نظر می رسد مصرف کنندگان اعتقادی به خرید تبلت‌ها ندارند. IDC گزارش می‌دهد که در حال حاضر لپ تاپ‌های هیبریدی در حال طی کردن فروش خوبی هستند و فروش تبلت‌ها نیز رفته رفته در حال کاهش است. بر اساس این گزارش ۹۰ روزه، IDC ادعا می‌کند که ۴۶٫۷ میلیون تبلت در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی به فروش رسیده است.  این آمار نسبت به فروش سالانه خود در سه ماهه نخست سال با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است و نسبت به سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی نیز با کاهشی ۳۳ درصدی همراه بوده است. در سوی دیگر این افت در تعداد فروش نیز عنوان می‌کند که به طور میانگین مصرف کنندگان تبلت‌هایی ۲۴۱ دلاری را خریداری کرده‌اند که به نظر برای یک تبلت جداگانه هزینه زیادی است.

لپ تاپ هیبریدی
لپ تاپ هیبریدی

در این آمار IDC اختلاف زیادی را بین آمار فروش و ارزش فروش این محصولات می‌توانیم مشاهده کنیم. در این میان تنها ۱۴ درصد از تبلت‌های عرضه شده دارای سیستم عامل ویندوز هستند. با این حال ۲۰ درصد ارزش فروش بازار را نیز در اختیار دارند.
در این بین اپل نیز ۲۲ درصد سهام بازار را از آن خود کرده است و ارزش فروش ۳۹ درصدی را نیز به نام خود ثبت کرده است. این به دلیل آن است که دستگاه‌های ساخت اپل معمولاً با قیمت گران‌تری روانه بازار می‌شوند و نسبت به محصولات اندرویدی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار هستند. و در آخر باید به تبلت‌های اندرویدی اشاره کرد که توانسته ۶۴ درصد سهم بازار را از آن خود کند. این میزان فروش به دلیل ازدیاد مدل‌های مختلف همراه با قیمت گذاری‌های مختلف است. ارزش این محصولات نیز ۴۱ درصد معرفی شده است. در زیر می‌توانید تصویر کاملی از این آمار را مشاهده کنید. این تصویر توسط تیم تحقیقاتی IDC ارائه شده است.

phonearena: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

− 5 = 1