سرفیس فون مایکروسافت تا بهار ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد؟

دیگر همه می‌دانند که مایکروسافت قصد دارد تا در کنار تبلت‌های سرفیس خود، از گوشی‌های هوشمند این خانواده به نام سرفیس فون نیز رونمایی کند. حال در تازه ترین اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که برای دیدن این گوشی‌های هوشمند ردموندی‌ها باید تا بهار سال ۲۰۱۷ میلادی و یا حتی تابستان سال آینده منتظر بمانید.
از موقعی که مایکروسافت تولید تبلت‌های سرفیس خود را آغاز کرد، بسیاری از تحلیلگران متعقد بودند که به زودی شاهد عرضه گوشی‌های هوشمندی از خانواده سرفیس نیز خواهیم بود. اینگونه بود که شایعه تولید گوشی‌های هوشمند سرفیس مایکروسافت درست شد و البته این کمپانی اعلام کرد که چنین تصمیمی را دارد. حال به نظر می‌رسد که اگر می‌خواهید استفاده از این محصولات را تجربه کنید باید یک سال دیگر منتظر آن‌ها بمانید.
با توجه به گزارش‌های انتشار یافته در Windows Central آنطور که به نظر می‌رسد، ردموندی‌ها قصد دارند نخستین گوشی هوشمند خانواده سرفیس را تا بهار سال آینده میلادی روانه بازار کند. هرچند که باید در نظر داشته باشید در این گزارش از عبارت « تا بهار ۲۰۱۷» ذکر شده است و این بدین معنی خواهد بود که ممکن است این اتفاق زودتر از آن هم رخ دهد. هرچند که این گزارش رسماً از سوی خود مایکروسافت ارسال نشده است.
از مهمترین دلایلی که برای این تأخیر در عرضه می‌توان دانست، صبر کردن مایکروسافت جهت عرضه نسخه نهایی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ رداستون ۲ است. این به‌روزرسانی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ است که منجر به اضافه شدن ویژگی‌های بسیار زیادی به کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند مجهز به ویندوز ۱۰ می‌شود. بنابر این این امکان وجود دارد که مایکروسافت منتظر است تا پس از عرضه نسخه کامل شده‌ی این به‌روزرسانی، سرفیس فون خودش را کامل تر از همیشه به بازار ارائه کند.
تا به حال شایعات زیادی از طراحی گرفته تا سخت افزار گوشی‌های سرفیس فون منتشر شده است که البته هیچکدام از آنها به صورت رسمی از سوی مایکروسافت نبوده است. بسیاری از این شایعات عنوان می‌کنند که سرفیس فون به پرچم‌دار تراشه‌های موبایلی سال ۲۰۱۶ یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز خواهد بود و برخی نیز عنوان می‌کنند که سرفیس فون میزبان پرچم‌دار تراشه‌های سال آینده، اسنپدراگون ۸۳۰ است. به هر حال چیزی که الان مشخص است و توسط خود مایکروسافت تأیید شده است، ماهیت این گوشی‌ها بوده و به چیزی فراتر از آن اشاره نکرده است.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.