آیپد ایر ۳: انتظار دیدن چه چیزی را از اپل داریم؟

 

در سال ۲۰۱۵ شاهد خبر‌هایی از آیپد ایر۳ اپل بودیم. ولی با توجه به پیشرفت‌های حاصل شده در سال جدید بعید به نظر می‌رسد که آیپد ایر۳ با همان مشخصات قبلی روانه بازار شود و حتی بتواند با محصولات رده متوسط رقابت کند.
سال گذشته در حالی که همه منتظر انتشار آیپد ایر۳ بودند، اپل تبلت‌های جدید آیپد پرو را عرضه نمود. بنابراین می‌توان انتظار داشت که آیپد ایر۳ یک محصول قدرتمند باشد.

در ادامه خبر با نیونارنجی همراه باشید…

در اینجا خیلی چیز‌ها وجود دارد که می‌توان نسبت به پیشرفت آیپد ایر۳ از آنها مطمئن بود. یکی از آنها عرضه iOS 10 به همراه این محصول است که به احتمال فرآوان نیز این اتفاق رقم خواهد خورد. اپل با عرضه iOS 9  امکانات بیشماری مانند سیری، نقشه اپل و چندوظیفگی را به دستگاه‌های جدید خودش افزود. بنابر این با نگاه به آینده باید انتظار داشت که iOS 10 تحولی چشم گیر در محصولات اپل و به خصوص اپل ایر۳ را به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از تغییراتی که ممکن است رخ دهد صفحه نمایش بزرگتر نسبت به محصولات پیشین این شرکت است. درواقع این کمپانی به دلیل رقابت شدید جهت جایگزین کردن تبلت‌های خود با کامپیوتر‌های شخصی، ممکن است تا به عرضه محصولاتی با صفحه نمایش بزرگتر و کارایی بهتر جهت انجام امور چندوظیفگی بپردازد. در موارد زیر به بررسی برخی انتظارات دیگر از این محصول خواهیم پرداخت.

خداحافظی با حافظه ۱۶ گیگابایتی: اپل با عرضه آیپد ایر۲، حافظه‌های داخلی ۳۲ و ۶۴ گیگ را هم با قیمت‌های مختلف به تبلت خود اضافه نمود. این حرکت شایسته ای بود اما هنوز هم مدل‌های ۱۶ گیگابایتی وجود داشتند. اما امروزه با توجه به اپلیکیشن‌های متعددی که عرضه می‌شوند، رسانه‌های تصویری حجیم و فیلم‌های باکیفیت و حجیم ۴K، به نظر می‌رسد که دیگر حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی حرفی برای گفتن نخواهد داشت. انتظار می‌رد که اپل این گزینه را در تبلت جدید خود حذف کرده و حافظه‌های داخلی بالاتر را با اختلاف قیمت کمتری عرضه نماید.

حالت فیلم برداری “صحنه آهسته” بهتر از گذشته: شاید افراد زیادی از دوربین تبلت‌ها استفاده نداشته باشند، اما همانطور که می‌دانید اپل بر روی تبلت آیپد ایر۲ خود، ویژگی فیلم برداری صحنه آهسته را اضافه کرده بود. این یک مزیت بود اما نه در حالت ۱۲۰ فریم در ثانیه. بنابر این انتظار می‌رود که اپل با پیشبردن این تکنولوژی بتواند حداقل آن را به سطح آیفون ۶ خود برساند.

عمر باتری بیشتر: عمر باتری آیپد ایر۲ همراه با ۱۰ ساعت وب گردی و تماشای ویدیو  معقول بود، اما اگر شما یک گیمر و یا یک کاربر حرفه ای باشید، باید انتظار عمر باتری بیشتری از اپل داشته باشید. به نظر می‌رسد اپل در این زمینه نیز تغییراتی را انجام دهد.

تکنولوژی‌های دیگر: شاید این اتفاق نیافتد اما ممکن هم هست که اپل از تکنولوژی لمس سه بعدی خود در این محصول نیز استفاده کند. نمیتوان در این زمینه نظر قطعی داد اما با توجه به آنکه به زودی محصولات اندرویدی نیز مجهز به این تکنولوژی خواهند شد، بعید است که اپل از تکنولوژِی که خود سردمدار آن است، در محصولات جدیدش استفاده نکند.

شایعات متعددی درباره زمان عرضه این محصول به گوش می‌رسد اما بعید به نظر می‌رسد که این اتفاق در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ رخ دهد. با این حال بدون شک رونمایی از آیپد ایر۳ اپل تا قبل از عرضه آیفون ۷ انجام خواهد گرفت.

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

5 + 2 =