iOS 9.3 از راه رسید؛ دلایلی برای آپگرید به این نسخه

اپل به تازگی از نسخه ۹٫۳ سیستم عامل خود در رویداد “Let Us Loop You In” رونمایی کرده است و کاربران هم اکنون می توانند آن را در تلفن های خود دانلود و نصب کنند. در حالی که تمرکز اصلی این آپدیت بر رفع باگ ها و بهبود عملکرد بوده، چند قابلیت جدید در در آن دیده می شود.

پس تاخیر نکنید و همین امروز آپدیت را دانلود و نصب کنید. اما در ادامه مقاله می خواهیم به بررسی قابلیت های جدید iOS در این نسخه بپردازیم.

در ادامه با ما همراه باشید.

حالت Night Shift

شاید بهترین و بزرگترین قابلیت این نسخه از iOS، حالت شیفت شب آن باشد. اگر تاکنون از F.lix در مک و رایانه استفاده کرده اید، از اهمیت این قابلیت مطلع هستید.

iOS 9.3

استفاده از آیفون و آیپد در شب می تواند  شما را با بی خوابی مواجه کند؛ نور سفید و آبی صفحه مغز شما را گول می زند و فکر می کنید که در ساعات روز هستید و زمان خواب نیست. با این قابلیت نور صفحه تا حد زیادی کاهش می یابد. هوشمندی این قابلیت و روشن شدن خودکار آن به کمک سنسور های تلفن و همچنین ساعتی از شبانه روز که در آن هستید نیز جای تحسین دارد. جهت ایجاد تغییرات در این حالت به بخش Settings > Display and Brightness > Night Shift بروید.

پشتیبانی از استفاده چند کاربر در آیپد ها

کاربران مدت هاست که منتظر قابلیت استفاده چند کاربره در آیپد ها هستند. چرا که این گجت ها بیشتر در بین اعضای خانواده و گروه ها به اشتراک گذاشته می شوند. قابلیت چند کاربره iOS 9.3 با بخش تحصیلات ادغام شده و کاربرد آیپد در کلاس درس را بیشتر کرده است. حالا یک ادمین و چند یوزر زیر دسته تعیین می شوند و همچون اندروید هر کس دسترسی های خاصی دارد.

iOS برای تحصیلات

نسخه ۹٫۳ این سیستم عامل برای معلمان نیز قابلیت های کاربردی را تدارک دیده است.

iOS 9.3

علاوه بر در اختیار قرار دادن اپلیکیشن و اسناد برای دانش آموزان، بخش تحصیل iOS شامل اپلیکیشنی برای کلاس درس می شود که به معلمان امکان باز کردن یک قسمت در تمامی آیپد های کلاس را خواهد داد. همچنین معلم می تواند به صفحه آیپد تمامی دانش آموزان خود سرکشی کند.

تاچ آی دی برای قسمت Notes

اپلیکیشن نوت اپل ابزاری کاربردی برای یادداشت سریع هرگونه اطلاعاتی است. برای برخی از کاربران این اپلیکیشن شامل نوشته های محرمانه می شود و حالا در iOS 9.3 می توانند این بخش را با سنسور اثر انگشت خود محافظت کنند.

بهبود بخش های Health، Carlpay و News

این سه بخش نیز در نسخه جدید سیستم عامل کمپانی اپل با تغییرات کلی و جزئی مواجه شده اند.

سایر مواردی که می توان به آن ها اشاره کرد:

  • رفع باگ ها
  • میانبر های لمس سه بعدی
  • سیری
  • وای فای کال برای کاربران اپراتور وریزون
  • و…

 

 

نویسنده : پرهام مارزلو

www.makeuseof.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

94 − 93 =