اپلیکیشن اینستاگرام نسخه ویندوز ۱۰ موبایل منتشر شد

بالاخره پس از تأخیری چند ساله شاهد عرضه نسخه ویندوزفونی اینستاگرام بودیم. اپلیکیشنی که ۲ سال و نیم برای کاربران ویندوزفون به‌روزرسانی نشد تا آن‌ها طی این مدت با دردسرهای فراوانی مواجه شوند. روز گذشته نسخه مخصوص ویندوز ۱۰ موبایل این اپلیکیشن منتشر شد. مایکروسافت می‌گوید که این اپلیکیشن تنها بر روی ویندوز ۱۰ قابل اجرا بوده و به نظر می‌رسد که شاهد عرضه آن برای نسخه‌های دیگر سیستم عام موبایلی مایکروسافت نباشیم.
پلتفرم موبایل مایکروسافت در مقایسه با دو پلتفرم مطرح آی او اس و اندروید دارای اشکال بزرگی در زمینه اپلیکیشن‌ها است. همانطور که می‌دانید توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایلی اولویت نخست خودشان را دو سیستم عامل آی او اس و اندروید قرار می‌دهند. به همین جهت ما شاهد عرضه اپلیکیشن‌ها برای دو پلتفرم ویندوز ۱۰ موبایل و بلک بری تا چند ماه پس از عرضه نسخه‌های دیگر آن‌ها نیستیم. به عنوان مثال باید به اپلیکیشن اینستاگرام اشاره کنیم. اینستاگرام بزرگترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر است که تقریباً تمامی دوستان و آشنایان ما از آن بهره می‌برند. اما توسعه دهندگان این اپلیکیشن ۲ سال و نیم طول کشید تا نسخه جدید آن را برای پلتفرم ویندوزفون منتشر کنند. روز گذشته خبر رسید که این اپلیکیشن برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه شده است و کاربران می‌توانند آن را دریافت کنند.
برای مدت زمان طولانی کاربران ویندوزفونی اینستاگرام مجبور بودند تا جهت استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام مانند آپلود ویدیو، از اپلیکیشن‌های  شخص ثالث استفاده کنند. حتی چنین قابلیتی نیز در اپلیکیشن ویندوزفونی اینستاگرام قرار نداشت. اما با اپلیکیشنی که به تازگی برای ویندوز ۱۰ موبایل منتشر شده است، شما علاوه بر آپلود ویدیو، قادر خواهید بود تا برای دوستان و آشنایان خود نیز Direct Message بفرستید و از تمامی قابلیت‌هایی که در نسخه‌های اندرویدی و آی او اس نیز وجود دارد بهره مند شوید.
از قابلیت‌های مهمی که اپلیکیشن اینستاگرام نسخه ویندوز ۱۰ موبایل آن را دریافت کرده، قابلیت جابه‌جایی بین حساب‌های کاربری شما است. بنابر دارندگان گوشی‌های ویندوزی نیز دیگر دردسری برای مرور حساب‌های اینستاگرامی خود نخواهند داشت و می‌توانند به راحتی و بدون خارج شدن از سطح اپلیکیشن، دو حساب مختلف را با یکدیگر مدیریت کنند.
مایکروسافت می‌گوید که این نسخه تنها مختص سیستم‌های مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل است. پس اگر شما دارنده‌ی نسخه‌های گذشته ویندوز موبایلی مایکروسافت هستید، به احتمال فراوان شانسی برای دریافت این اپلیکیشن نخواهید داشت.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =