افزایش تقاضای خرید آیفون SE همچنان ادامه دارد؛

بر اساس اطلاعاتی که از فروشگاه اپل به دست آمده، انتظار جهت تحویل آیفون SE توسط خریداران بیشترین میزان را در بین آیفون‌های اپل داشته است. همین قضیه می‌تواند دلیلی بر محبوبیت این تلفن هوشمند نزد خریداران باشد. باید دید که آیا اپل می‌تواند کاهش فروش آیفون‌های خودش را با این فرزند ۴ اینچی جبران کند یا خیر!
با توجه به فروشگاه آنلاین اپل به نظر می‌رسد که انتظار اپراتورهای معروفی مانند AT&T، Verison وچندین شرکت چینی تا دو الی سه هفته دیگر به پایان می‌رسد. تمامی این مسائل در حالی است که آیفون ۴ اینچی جذاب اپل طی روزهای ابتدایی خود به گفته کارشناسان فروش خوبی را سپری نکرده بود.حالا می‌بینیم به قدری تقاضای خرید آیفون SE اپل زیاد شده است که حتی در قفسه فروشگاه‌های این کمپانی نیز به سختی یافت می‌شود. در حال حاضر نیز تحلیلگران آیفون ۴ اینچی اپل را محصولی بسیار موفق برای این کمپانی توصیف کرده اند و معتقد هستند این محصول می‌تواند دلیلی بر موفقیت‌های آینده کوپرتینویی‌ها باشد.
با گذشت سه هفته از نخستین عرضه آیفون SE در ایالات متحده و چین مدت زمان انتظار جهت ارائه آن حدود دو الی سه هفته آیفون ۵ اس این کمپانی بوده است. هرچند که زمان انتظار تحویل یک کالا نمی‌تواند تمامی ملاک محبوبیت یک محصول باشد اما می‌تواند دلیل بسیار مهمی برای ارزش گذاری باشد. اگر بخواهیم بر همین اساس بین محصولات این کمپانی قضاوت کنیم، آیفون ۶ پلاس اپل تا بدین لحظه پر تقاضا ترین گوشی هوشمند این کمپانی بوده است. آیفون ۶ پلاس که نخستین فبلت اپل نیز به حساب می‌آید، از موقع سفارش تا رسیدن به دست مشتری حدود چهار هفته به طول می‌انجامیده است. هرچند که نمی‌توان اندازه صفحه نمایش بیش از ۵٫۵ اینچی این محصول را در رسیدن به موفیت نادیده گرفت. این در حالیست که زمان انتظار جهت تحویل گوشی هوشمند آیفون ۶ حدود ۱۰ روز بوده است. این میزان برای آیفون ۶ اس پس از دو هفته حدود ۳ تا پنج روز  و برای آیفون ۶ اس پلاس نیز در همین مدت بین ۲ الی ۳ هفته بوده است.
اگر می‌خواهید آمار دقیق‌تری را از این فروش داشته باشید باید تا روز سه شنبه صبر کنید، چرا که اپل قصد دارد آخر وقت روز ذکر شده گزارش مالی سه ماهه نخست خودش را منتشر کرند. البته باید برای درک تأثیر بیشتر آیفون SE بر روی درامد اپل چشم به آمار مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ دوخت.
ببر اساس گزارش‌ها آیفون طی سال جاری یکی از ضعیف ترین فروش‌ها را در سطح گوشی‌های آیفون خود داشته است . امید دارد که با فروش آیفون SE خود بتواند این میزان کاهش درآمد را جبران کند.

phonearena : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − یازده =

− 3 = 4