تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ قدرتمندتر از کنسول‌های بازی می‌شوند

نیونارنجی : به زودی سوپرکامپیوتر‌هایی در جیب شما قرار خواهند گرفت که آخرین کنسول‌های بازی ارائه شده توسط مایکروسافت و سونی تنها بخشی از قدرت آنها را دارا خواهند بود.

این اظهار نظر یکی از کمپانی‌های طراحی تکنولوژی است که در ارتباط با بازی‌های موبایلی ارائه کرده است. ARM نام یک کمپانی طراحی تکنولوژی است که وظیفه طراحی معماری تراشه‌های تلفن‌های هوشمند را بر عهده دارد. این کمپانی در حال حاضر در مسیر یک جهش بسیار بزرگ برای افزایش قدرت محاسباتی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها است.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید…
طی یک کنفرانس در هفته گذشته و در آمستردام هلند، Nizar Romdan یکی از مدیران اجرایی کمپانی ARM توضیح داد که این کمپانی با جذب شرکای جدیدی نظیر انویدیا و سامسونگ قصد دارد تا قدرتی هم رده با کنسول‌های بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را تا سال ۲۰۱۷ میلادی به تلفن‌های هوشمند بیاورد. این بدان معناست که ما حدوداً تا یک سال دیگر قادر خواهیم بود که بازی‌هایی هم رده و مشابه بازی‌های قدرتمند کنسول‌های نسل هشتمی را از طریق تلفن‌های هوشمند خودمان اجرا نماییم.

Nizar Romdan در این باره می‌گوید: “سخت افزار‌های موبایلی در حال حاضر نیز قدرتمند می‌باشند. اگر شما در حال حاضر بهترین تلفن‌های هوشمند ارائه شده را خریداری نمایید به جرأت می‌توان گفت که شاهد اجرای بازی‌هایی به مراتب بهتر از بازی‌های کنسول‌های نسل گذشته پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ خواهید بود و مسیری که در آن هستیم ما را به سمت کنسول‌های نسل جدید پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان خواهند برد.”

تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ قدرتمندتر از کنسول‌های بازی می‌شوند
تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ قدرتمندتر از کنسول‌های بازی می‌شوند

 

البته این بدان معنا نیست که به عنوان مثال یوبی سافت یک نسخه از بازی‌های Assassins Creed را مخصوص تلفن‌های هوشمند عرضه کند. این بدلیل آن است که مخاطبین و بازیکنان تلفن‌های هوشمند سلیقه‌ای متفاوت از بازیکنان کنسول‌ها دارند و نیاز است بازی‌هایی ارائه شود  که با توجه به لمسی بودن صفحات نمایش تلفن‌ها، تعاملی میان انسان و نرم افزار به وجود آید.
به نظر میرسد که آینده بازی‌های موبایلی را هدست‌های واقعیت مجازی شکل دهند. هدست‌هایی که شما را به دنیای مجازی خواهند برد تا با بازی‌های باکیفیتی که مخصوص آنها ارائه می‌شود، بتوانید تجربیات جدیدی را از بازی با تلفن‌های هوشمند به دست آورید.

venturebeat : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.