اچ پی ۳۰۰۰ نفر از کارمندانش را در سال جاری تعدیل نیرو خواهد کرد

نیونارنجی : پس از آنکه اچ پی گزارش مالی از سه ماهه نخست سال جاری خودش منتشر کرد، مدیرعامل این کمپانی مطلبی کاملاً نا امید کننده را در ارتباط با رشد و ساختار این شرکت ارائه کرده است. در نشستی که “دایان ویسلر” مدیرعامل اچ پی با جمعی از تحلیلگران در چهارشنبه گذشته برگزار کرده بود، اشاره کرد که قصد دارد جهت سر و سامان بخشیدن به بخش مالی این شرکت و همچنین کاهش هزینه‌های جاری، سه هزار نفر از کارمندان خودش را در سال جاری تعدیل نماید.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
این درحالیست که اچ پی قبل از جدایی اش با Hewleet-Packard Enterprise و در جلسه‌ای با گروهی از تحلیلگران اعلام کرده بود که قرار است در ماه سپتامبر سه هزار نفر از کارمندانش را از کار برکنار کند. آن موقع مدیران شرکت HPE که جمعاً با کمپانی اچ پی پنجاه و یک هزار هزار نفر در طول دو سال گذشته اش را اخراج کرده بودند، عنوان کردند که قرار است بین ۲۵ الی ۳۰ هزار نفر دیگر را نیز از کار برکنار کنند. حال این دو کمپانی تازه مستقل شده در نظر دارند تا به سرعت چنین اقدامی کاهش دهند و به مرور زمان ظرف دو سال دست به تعدیل نیروی خود بزنند. در روز چهارشنبه ویسلر عنوان کرد  که نمی‌خواهد زمان بیشتری را صرف این موضوع کند و به همین خاطر در سال جاری تعداد عنوان شده را تعدیل کرده تا هزینه‌های مدیریت شده تری را داشته باشد.
در انتها نیز ویسلر عنوان داشت که اچ پی در فروش دستگاه‌های جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ خود آمار مناسبی را به دست نیاورده است. وی همچنین ادامه داد که تقاضای مشتریان جهت خرید این دستگاه‌ها بسیار نا امید کننده بوده و هنوز هم به سطح دلخواه کمپانی نرسیده است.

businessinsider : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.