چگونه نقش و نگار دسکتاپ در ویندوز ۱۰ را تغییر دهیم؟

نیونارنجی : ممکن است شما نیز به تازگی از نسخه های قدیمی به ویندوز ۱۰ مایکروسافت مهاجرت کرده باشید و بخواهید ظاهر و طراحی آن را شخصی سازی کرده و مطابق میل خود در آورید. با ترفند و پیشنهاد های ما در این مقاله می توانید به راحتی این کار را در ویندوز ۱۰ صورت دهید.

اما قبل از این که بخواهید تجربه کاربری خود در ویندوز را آغاز کنید، بهتر است برخی قابلیت های جدید در ویندوز ۱۰ را که برایتان قریب هستند و علاقه ای به آن ها ندارید را تغییر داده و یا به کلی غیر فعال کنید.

در ادامه با مشروح مقاله همراه ما باشید.

۱- تغییر صدای ورود و خروج به اکانت در ویندوز ۱۰

اولین صدایی که همیشه در ویندوز خود می شنوید مربوط به آهنگ پیش فرض ویندوز برای Log On می شود. توجه داشته باشید که ما قصد داریم تجربه کاربری ویندوز را مطابق میل شما تغییر دهیم و صدای رایانه را نیز خودتان انتخاب کنید.

تغییر صدای ورود به رایانه بسیار ساده است. ابتدا صدای مورد نظرتان را انتخاب نمایید؛ این فایل باید کوتاه بوده و حجم کمی داشته باشد. فرمت فایل آنچنان اهمیت خاصی ندارد اما فرمت پیشنهادی ما .wmv است.

به صورت پیش فرض ویندوز ۱۰ تغییرات مربوط به صدا را محدود کرده است. جهت تغییر صدای مربوطه به بخش right-click Desktop > Personalize > Themes > Advanced Sound Settings مراجعه نمایید. البته قبل از آن باید عملیات زیر را انجام دهید.

ویندوز 10

 

جهت گرفتن مجوز تغییر صدای ورود و خروج به اکانت در ویندوز، دکمه ویندوز + R را زده، در باکس مربوطه عبارت Regedit را تایپ کنید و اینتر را بزنید. به رجستری زیر مراجعه نمایید:

HKEY_CURRENT_USER/AppEvents/EventLabels/WindowsLogon

مطابق تصویر زیر بر روی ExcludeFromCPL دابل کلیک کرده و Value آن را بر روی صفر قرار دهید. برای گزینه WindowsLogoff نیز همین تغییر را اعمال کنید.

۲- تغییر رنگ پس زمینه ویندوز (The Accent Color)

راحت ترین تغییری که می توانید جهت عوض کردن حال و هوای ویندوز ۱۰ صورت دهید، مربوط به رنگ پس زمینه می شود. این گزینه با تغییر والپیپر فرق دارد و بیشتر مربوط به نوار بالای پنجره ها و پس زمینه نوار وظیفه و منوی استارت می شود.

ویندوز 10

با راست کلیک بر روی صفحه دسکتاپ و رفتن به بخش Personalize > Colors می توانید این رنگ را تعیین کنید.

۳- تغییر پس زمینه صفحه لاک اسکرین و دسکتاپ

صفحه لوگ آن در ویندوز ۱۰ به دو بخش تقسیم می شود: تصویر لوگ آن و والپیپر پس زمینه لاک اسکرین. با رفتن به بخش Windows key + I > Accounts > Your email and accounts تصویر خود را به عنوان عکس پروفایل تعیین کنید. در بخش Your Picture بر روی Browse کلیک کرده و تصویر خود را انتخاب کنید.

ویندوز 10

علاوه بر این جهت تغییر رنگ پس زمینه لاک اسکرین می توانید به بخش right-click Desktop > Personalize > Lock screen > Background > Choose your picture > Browse مراجعه کنید.

ویندوز 10

اگر صفحه قفل یا همان لاک اسکرین شما فعال نیست و یا پسوردی برای ورود به محیط ویندوز تعیین نکرده اید، باز هم پس زمینه پیش فرض ویندوز را مشاهده خواهید کرد.

۴- منو استارت

حالا می توانیم به مهمترین قسمت بپردازیم: دسکتاپ. اولین قدم در این زمینه شخصی سازی منوی استارت جدید در ویندوز ۱۰ است. این منو به صورت پیش فرض شامل برخی برنامه های پر کاربرد و کاشی های مختلف می شود. به کمک راست کلیک و زدن گزینه Unpin From Start می توانید این موارد را حذف کنید.

ویندوز 10

اگر به یک استارت منو کوچک و خالی از کاشی ها علاقه دارید، تمامی آن ها را حذف کرده و دکمه ویندوز را زده تا منو ریستارت شود. این کار را برای یک بار انجام دهید تا همیشه از یک منوی استارت تمیز و جمع و جور بهره ببرید.

ویندوز 10

۵- پاک کردن برنامه های سیستمی از دسکتاپ

اگر یک دسکتاپ تمیز و عاری از برنامه های سیستمی را ترجیح می دهید، در صفحه دسکتاپ راست کلیک کرده و به ترتیب به بخش Personalize > Themes > Desktop Icon Settings بروید.

ویندوز 10

مطابق تصویر بالا تیک تمامی برنامه ها – رایانه، سطل بازیافت، فایل های کاربر، کنترل پنل – را بردارید. علاوه بر این به نظر ما بهتر است نوار وظیفه که بخش کوچکی از صفحه را حین کار با برنامه ها اشغال می کند، به حالت مخفی سازی خودکار در آورید. بر روی نوار کلیک راست کرده، به بخش Properties بروید و تیک گزینه Check Auto-hide the taskbar را قرار دهید.

در این مقاله سعی کردیم راهکار های ساده و پیش پا افتاده ای را جهت شخصی سازی نمایه ویندوز ۱۰ به شما عزیزان ارائه کنیم. قطعا سیستم عامل جدید مایکروسافت تنظیمات پیشرفته تری را پیرامون این موضوع ارائه می کند که بررسی آن ها در مقاله های پیشرفته آینده صورت خواهد گرفت.

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون این موضوع با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نویسنده : پرهام مارزلو

منبع : www.makeuseof.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =

2 + 2 =