قابلیت های مخفی در ویندوز ۱۰ که می توانید آن ها را فعال کنید

نیونارنحی : ویندوز ۱۰ همراه با قابلیت های جدید و متنوعی معرفی شده است و احتمالا شما نیز از موارد شاخص نظیر دسکتاپ های مجازی (Virtual Desktops)، دستیار شخصی کورتانا و یا منوی استارت جدید با خبر هستید. اما در این مقاله می خواهیم به قابلیت های کمتر شناخته شده ویندوز ۱۰ که در تجربه کاربر شما تاثیر می گذارند بپردازیم.
در ادامه با مشروح مقاله همراه ما باشید.
شخصی سازی صفحه لاک اسکرین

مایکروسافت در بیلد ۹۹۲۶ ویندوز ۱۰، قابلیت های جدیدی از منوی لاک اسکرین یا همان صفحه قفل برای کاربران تعبیه کرده است که از جمله آن ها می توان به امکان انتخاب تصاویر زیبا اشاره کرد.
جهت شخصی سازی منوی لاک اسکرین، بخش Setting را با دکمه ویندوز + I باز کرده و به بخش Personalization بروید. حالا در اینجا می توانید بین حالت Windows Default و یا تصاویر و اسلاید شو های متنوع جابجا شوید.

۲

پایین تر از بخش Preview منوی لاک اسکرین می توانید تا ۷ اپلیکیشن را جهت نمایش وضعیت خود در این صفحه به همراه اطلاعات بیشتر انتخاب کنید.

۳
در حالی که می توانید از تصاویر پیش فرض مایکروسافت و یا عکس های شخصی خود برای این صفحه بهره ببرید، اما هنوز به  تمام بخش های تصویری ویندوز ۱۰ دسترسی ندارید. برخی تصاویر لاک اسکرین ویندوز ۱۰ هم اکنون مخفی هستند؛ با این حال شاید تاکنون آن ها را پیدا کرده باشید. جالب است که تمامی قابلیت و بخش ها همچون تصاویر شامل بخش مخفی شده نیستند. یکی از نویسندگان وب این موضوع را پیش بینی کرده است که تصاویر لاک اسکرین از سرور های مایکروسافت دانلود شده و به هنگام لاگ این به صورت پر جنب و جوشی تغییر می کنند.
جهت دسترسی به تصاویر مخفی شده لاک اسکرین خود به آدرس زیر مراجعه کرده و فایل ها را به یک پوشه منتقل کنید و برای همه آن ها پسوند .jpg را قرار دهید:
%localappdata%\Packages\Microsoft.ContentDeliveryManager_[custom string of characters]\LocalState\Assets\

۴

رد کردن صفحه ورود به اکانت

ممکن است شما نیز نظیر بسیاری از کاربران نیازی به صفحه Log In نداشته باشید و بخواهید ویندوز به صورت خودکار وارد منوی اصلی خود شود و شما را به اکانت خود متصل کند. همچون دیگر نسخه های ویندوز، در ویندوز ۱۰ نیز می توانید این کار را انجام دهید.
توجه داشته باشید که بنا به مسائل امنیتی تنها زمانی این صفحه را غیر فعال کنید که فرد دیگری به رایانه دسترسی نداشته باشد، وگرنه با این کار هر کس می تواند به محیط رایانه شما وارد شود.
مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ بر روی دکمه کلیک کرده و عبارت netplwiz را در نوار جست و جو تایپ کنید و اینتر را بزنید تا بخش مدیریت اکانت نمایش داده شود. تیک گزینه Users must enter a user name and password to use this computer را برداشته و دکمه Apply در پایین را انتخاب کنید. سپس رمز عبور را وارد کرده و OK را بزنید. لازم به ذکر است امکان بازگرداندن این حالت به وضعیت قبل وجود دارد.

۵
فعال کردن Battery Saver

جهت دسترسی به این بخش، Setting را باز کرده و به بخش System بروید. در قسمت Battery Usage می توانید اپلیکیشن هایی که در حال مصرف باتری شما هستند را مشاهده کنید. وقتی که گزینه Battery Saver setting در پایین را انتخاب کنید، می توانید آن را روشن یا خاموش کنید.

Batter-Saver-Settings

حذف فایل و پوشه های اخیر در منوی دسترسی سریع
در ویندوز ۱۰ حالا بخش Favorites به Quick Access تغییر نام پیدا کرده است. می توانید آیتم های مورد نظر را به این بخش اتصال دهید. همچنین برخی آیتم ها به صورت خودکار در اینجا قرار می گیرند و توسط کاربر پین نشده اند.؛ این ها همان فایل و پوشه های اخیر هستند که مورد استفاده قرار داده اید.
جهت مخفی کردن این فایل و پوشه ها به بخش View > Options رفته و در بخش Folder Options تیک گزینه های زیر بخش Privacy را بردارید. بر روی گزینه Clear جهت پاک کردن تاریخچه فایل اکسپلورر کلیک کنید. در نهایت تنها پوشه های پین شده نمایش داده می شوند.
۷
همچنین مطابق تصویر زیر حتما گزینه Open File explorer to را از حالت کویک اکسس به This PC تغییر دهید

 

۸

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پانزده =

45 + = 50