۴۰ میلیون کنسول پلی استیشن ۴ به فروش رفته است

پلی استیشن ۴ یکی از بهترین کنسول‌هایی است که تا به حال عرضه شده است. این کنسول بازی با ارائه امکاناتی بی نظیر و به همراه داشتن سخت افزاری قدرتمند، دست بازی سازان را باز گذاشته است تا بتوانند بهترین بازی‌های ویدیویی را برای مصرف کنندگان عرضه کنند. به تازگی سونی گزارش داده است که بیش از ۴۰ میلیون قطعه از این دستگاه به فروش رفته است.
در آخرین گزارش که ماه نوامبر منتشر شد، سونی اعلام کرده بود که ۳۰ میلیون دستگاه کنسول بازی پلی استیشن ۴ را به فروش رسانده است. تا اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی این آمار به ۳۵ میلیون دستگاه فروش رسید و حالا این کمپانی گزارش می‌دهد که تا پایان سه ماهه سال جاری، این کمپانی موفق به فروش ۴۰ میلیون قطعه کنسول پلی استیشن ۴ شده است.
در حالی که ۴۰ میلیون دستگاه از این کنسول می‌تواند میزان زیادی باشد، خیلی سخت نیست که حدس بزنیم کنسول پلی استیشن ۴ سونی محبوبیت بیشتری را نسبت به دستگاه رقیب خودش، ایکس باکس وان به دست آورده است و می‌توان پلی استیشن ۴ را سلطان کنسول‌های بازی جهان دانست. یک گزارش تحلیلی که در اوایل ماه جاری منتشر شد، انتظر می‌رود که کنسول مایکروسافت تا سال ۲۰۱۶ میلادی از مرز ۶۹ میلیون فروش جهانی بگذرد. این در حالی است که به تازگی آن‌ها ۳۹ میلیون فروش را گذرانده اند و برای رسیدن به این میزان پیش بینی شده حدود ۳۰ میلیون فروش نیاز دارند.
در اصل سونی می‌تواند با عرضه کنسول بازی ارتقا یافته‌ی پلی استیشن ۴٫۵ تا اواخر سال جاری، گیمر‌های بیشتری را به خود جذب کند. این کنسول به نظر می‌رسد که نسبت به فعلی پلی استیشن ۴ به‌روزرسانی سخت افزاری یافته و حتی بر اساس تازه ترین اطلاعات از کیفیت ۴K نیز پشتیبانی خواهد کرد. هرچند که تمامی اطلاعات مربوط به کنسول آینده‌ی سونی شایعاتی بیش نبوده و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید تا نمایشگاه E3 سال جاری منتظر بمانید.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + شش =

20 − 15 =