گردش کار بهتر با این تکنیک های گوگل درایو و جیمیل گردش

نیونارنجی : یک صفحه تقریبا سفید و ساده – صفحه اصلی گوگل Google.com – بیش از ۱۴۰ سرویس پر طرفدار و قدرتمند را تغذیه می کند. گوگل بسیار بزرگ است و بدین ترتیب قابلیت های بی شماری دارد. کاربران بسیار کمی از اندوه قابلیت های گوگل به صورت کامل با خبر هستند. شاید پیرامون یکی از سرویس های گوگل با نام Google PubSubHubbub Hub چیزی شنیده باشید، و شاید هم نه.

دو سرویس محبوب و بسیار پرطرفدار گوگل، جی میل و وان درایو نام دارند که به ترتیب سرویس های پیام الکترونیک و فضای ابری هستند که هر دو شامل قابلیت های متعددی می گردند. در ادامه با این مقاله می خواهیم به بررسی برخی ترفند ها بپردازیم تا گردش کار شما در سرویس های گوگل بهبود یابد.

با مشروح مقاله همراه ما باشید.

لانچر اپلیکیشن را شخصی سازی کنید

لانچر اپلیکیشن (آیکون شامل ۹ مربع کوچک) یکی از قابلیت های کلیدی در محصولات گوگل به شمار می رود که امکان انتقال سریع بین سرویس ها را فراهم می کند. اما اگر سرویسی که بیش از همه مورد استفاده قرار می دهید در ۱۲ مورد اصلی نباشد، چطور؟ بهتر است این بخش را در عرض چند ثانیه برای خود شخصی سازی کنید.

 گوگل درایو و جیمیل

ابتدا در رایانه وارد اکانت گوگل خود شوید و مطابق تصویر بالا به بخش لانچر بروید. در اینجا با زدن دکمه بیشتر می توانید به قابلیت های بیشتری دسترسی داشته باشید. محصولاتی از گوگل که مورد نظرتان هستند را به داخل منوی مربوطه بیاندازید.

کارکتر های خاص را نقاشی و جست و جو کنید

گوگل داکس، اسلایدز (برای پاورپوینت ها) و Drawings امکان قرار دادن کارکتر های ویژه و سمبل ها در دسته بندی های مختلف را به شما می دهند. به جای جست و جوی آن ها با دکمه فلش به سمت پایین، از کلمات کلیدی بهره ببرید و یا از باکس نقاشی آزاد بهره ببرید.

منوی Insert را انتخاب کرده و گزینه Special Characters را بزنید. در بخش Slides and Drawing، احتمالا فلش موس شما در باکس نوشتار قرار دارد. کلمه کلیدی را جهت جست و جو وارد کنید و یا شکل مورد نظر را در باکس پایین ترسیم نمایید.

 گوگل درایو و جیمیل

در نتیجه جست و جو، پیش نمایشی از کارکتر های مناسب مشاهده می شود که باید شکل مورد نظر را انتخاب و ثبت کنید.

تایپ با صدا و صرفه جویی در وقت

سرویس ابری گوگل – درایو – جهت صرفه جویی در وقت شما شامل یک قابلیت بسیار مفید می باشد – Voice Typing. این سرویس که تنها در مرورگر کروم فعال و قابل استفاده است، نیاز کاربران به سرویس های جانبی تایپ با صدا که گران هم هستند – نظیر دراگون – را از بین برده است.

اما این ترفند تنها برای سرویس گوگل درایو نیست. به راحتی می توانید از گزینه تایپ با صدا برای پاسخ دادن به ایمیل ها نیز بهره ببرید. جهت دسترسی به این قابلیت، گوگل داکس را باز کرده و به بخش Tools > Voice Typing بروید.

 گوگل درایو و جیمیل

سپس یک پاپ آپ از میکروفون نمایش داده می شود. بر روی آیکون میکروفون کلیک کرده و یا Ctrl + Shift + S (در مک به جای کنترل از CMD استفاده کنید) را بزنید. با سرعت معمولی و در یک محیط آرام با کمترین شلوغی و صدا شروع به صحبت کردن کنید.

این صفحه پشتیبانی گوگل همچنین پیرامون تصحیح اشتباه ها هنگام تایپ و استفاده درست از عبارات و علامت گذاری به شما کمک خواهد کرد.

از صدا جهت ویرایش و فرمت اسناد بهره ببرید

به روز رسانی اخیر گوگل درایو، این سرویس را قدرتمند تر از قبل ساخته است. امکان استفاده از صدا نه تنها برای ساخت اسناد، بلکه برای ویرایش آن ها نیز وجود دارد. بدون دست زدن به کیبورد، کافیست بر روی متن مورد نظر در فایل رفته و تغییرات مورد نظر را با Voice Editing اعمال کنید.

این صفحه پشتیبانی گوگل شما را در زمینه فرمان های صوتی ویرایشی در سرویس های خود یاری خواهد کرد. فراموش نکنید که گوگل بیش از ۴۸ زبان زنده دنیا و لهجه های مختلف را پشتیبانی می کند.

فایل جدیدی از گوگل درایو را به همان لینک اشتراک گذاری قبلی اختصاص دهید

گوگل درایو در زمینه مدیریت تغییرات اعمال شده بر روی فایل ها نیز عملکرد بی نظیری دارد. اما در مورد فایل های PDF که درایو آنچنان با آن ها آشنا نیست چطور؟ برای یک فایل پی دی اف، متن، تصویر و یا ویدیو به اشتراک گذاشته شده که می خواهید ویرایش کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا باید لینک های دعوت جدیدی ارسال کنید؟

پاسخ به این سوال ها منفی است.

به راحتی می توانید یک فایل قدیمی را با نسخه جدید تعویض نمایید و نیاز به ایجاد لینک اشتراک گذاری و دعوت جدید برای آن ندارید. وارد سرویس درایو شده و فایل مورد نظر که می خواهید به روز شود را انتخاب کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و Manage Versions را بزنید و سپس به بخش Upload new version بروید.

 گوگل درایو و جیمیل

 

نویسنده : پرهام مارزلو

منبع : www.makeuseof.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

7 + 2 =