باگ فیسبوک ۴۶مین سالگرد دوستی کاربران را به آن ها تبریک می گوید

نیونارنجی : ظاهرا به تازگی باگی جدید در شبکه اجتماعی فیسبوک به وجود آمده است که بیش از حد به دوستی های امروزی بها می دهد! برخی از کاربران گزارش کرده اند که این باگ، ۴۶مین سالگرد دوستی شان را با شخص دیگری تبریک گفته است. در واقع، پیش از این فیسبوک به صورت سالانه، سالگرد دوستی با افراد مشخص را نشان می داد و هم چنان نیز به این کار خود ادامه می دهد.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
اما باگ مورد بحث سبب شده که برخی از کاربران با پیغام هایی عجیب مواجه شوند که سالگرد دوستی آن ها را حتی ۳۵ سال پیش از به وجود آمدن فیسبوک تبریک می گوید. در همین حال، کمپانی فیسبوک اعلام کرده که مشکل شناساسی شده و این شرکت در حال کار برای بر طرف کردن آن است. یکی از سخن گویان کمپانی به صراحت تایید کرده که چنین مشکلی وجود دارد و تیم مهندسین در تلاش اند تا آن را برطرف نمایند.

اگرچه فیسبوک وجود چنین مسئله ای را اذعان داشته، اما صحبتی درباره دلایل وقوع آن به میان نیاورده است. یکی از مهندسین مایکروسافت، یعنی مارک دیویس، معتقد است که این باگ به دلیل یکی از خطوط برنامه نویسی فیسبوک به وجود آمده است. دیویس هم چنین تصویری را منتشر کرده که از علت وقوع این مشکل پرده بر می دارد.

در نهایت باید اشاره کرد که این تنها فیسبوک نبوده است که هنگام تعطیلات سال نوی میلادی با مشکل مواجه شده. بسیاری از سرویس های مختلف تحت حمله هکرها قرار گرفتند و از کار افتادند. همین امروز هم اعلام شد که واتس آپ با اختلالاتی در اروپا و آمریکا مواجه شده است.

 

slashgear : منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 5 =

24 − 22 =