اینستاگرام از قراردادن لینک‌های تلگرام در پروفایل جلوگیری خواهد کرد

نیونارنجی : شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر اینستاگرام با توجه به افزایش چشمگیر محبوبیت پیام رسان تلگرام تصمیم گرفته تا دیگر اجازه ندهد کاربران از لینک‌های این سرویس در پروفایلشان استفاده نمایند. این اقدام که واکنش بنیان گذار تلگرام را نیز در پی داشته است، به نظر می‌رسد که یک تصمیم نادرست از سوی مسئولان اینستاگرام باشد. در ادامه با نیونارنجی همراه باشید.
دیگر شما در اینستاگرام خود قادر نخواهید بود تا از لینک‌هایی با مضمون “اضافه کردن من” و یا “دنبال کردن من در تلگرام” استفاده نمایید. با این حال کاربران قادر خواهند بود تا از لینک سایر سرویس‌ها مانند وبلاگ‌ها، یوتیوب، آیتیونز و غیره در پروفایل خودشان استفاده نمایند.
“پاول دورف” بنیان گذار تلگرام طی ارسال یک توییت به این قضیه اشاره کرده که: “در حال حاضر اسفتاده از لینک‌هایی مانند LinkedIN، Twitter، Facebook و غیره در اینستاگرام بلامانع است و این نخستین باری نیست که لینک های تلگرام توسط فیسبوک (رئیس ایسنتاگرام) فیلتر می‌شود. در گذشته نیز ما شاهد آن بودیم که لینک‌های سرویس تلگرام توسط پیام رسان واتس اپ (دیگر اپلیکیشن مربوط به فیسبوک) بدون هیچ گونه توضیحی به یکباره مسدود شدند.”

واقعیت امر آن است که استفاده از سرویس تلگرام روز به روز در حال افزایش است و به تازگی نیز با اضافه شدن قابلیت ویرایش تصاویر به این اپلیکیشن، می‌توان حدس زد که محبوبیتی دو چندان را به دست خواهد آورد. تا قبل از آنکه چنین سرویسی به تلگرام اضافه شود، روزانه ۳۵ میلیون تصویر بین کاربران رد و بدل می‌شد و این درحالی بود که اینستاگرام روزانه ۷۰ میلیون تصویر را از کاربران مختلف منتشر می‌کرد. صرف نظر از این که در این مدت شکافت بین آمار ارسالی ها چه تغییری کرده است، به نظر می‌رسد که اینستاگرام از این قضیه احساس ترس کرده است و بر همین اساس چنین تصمیمی را گرفته است.

phonearena : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =