آموزش مخفی کردن گالری، پوشه‌ها و هرآنچه که بخواهید در اندروید

نیونارنجی : گاهی اوقات تلفن‌های هوشمند ما حاوی یکسری فایل‌ها و اطلاعات محرمانه و یا خانوادگی هستند که ما می‌خواهیم از چشم دیگران محفوظ بماند.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید

به عنوان مثال ممکن است شما یکسری تصاویر خانوادگی داشته باشید که دوست ندارید در گالری تصاویر شما نمایش داده شوند. تا به امروز برای مخفی کردن اینگونه فایل‌ها و پوشه‌ها از اپلیکیشن‌های مخصوصی استفاده می‌کردیم. اما همانطور که می‌دانید بهتر است جهت انجام امور از اپلیکیشن استفاده نشود چرا که فضای داخلی تلفن شما را اشغال خواهد کرد و یا ممکن است دچار یک باگ شده و تصاویر شما به کلی پاک شوند (اتفاقی که برای خود بنده دراستفاده از یک ابزار مخفی ساز افتاده است). نیونارنجی در این مقاله قصد دارد تا یک راه ساده را به شما معرفی نماید تا بتوانید بدون هیچ گونه مشکل و در کمترین زمان ممکن، پوشه‌های مدنظر خودتان را مخفی نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

برای اینکار شما ابتدا می‌بایست وارد اپلیکیشن فایل منیجر خود شوید، سپس اطلاعاتی را که می خواهید پنهان شوند مانند تصاویر، به یک پوشه انتقال دهید. سپس کافیست قبل از نام آن پوشه یک نقطه (.) قرار دهید. این امر با تغییراتی که در بخش کرنل سیستم عامل اندروید ایجاد می‌کند، باعث می‌شود که فولدر شما توسط هیچ یک از اپلیکیشن‌ها شناسایی نشده و به صورت یک پوشه مخفی در تلفن شما باقی بماند.

پیشنهاد می‌شود پوشه تصاویر ذخیره شده از اپلیکیشن‌هایی نظیر واتس اپ، تلگرام و سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان را به وضعیت مخفی درآورده تا امنیت محافظت از تصاویر شخصی شما بیش از پیش رعایت شده باشد.

نکته: جهت عدم نمایش گالری تصاویر نیز کافیست نام آن را به .nomedia تغییر دهید ( نقطه قبل از نام فراموش نشود)

مخفی کردن گالری، پوشه‌ها و هرآنچه که بخواهید در اندروید
مخفی کردن گالری، پوشه‌ها و هرآنچه که بخواهید در اندروید

منبع : اختصاصی

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − سه =

23 − = 22