آیا می دانید نیمی از درآمد گیمینگ تنها از ۰٫۱۹ درصد گیمرهای موبایل است

اکثر توسعه دهندگان طی سال های اخیر به سمت توسعه بازی های مختلف روی آورده اند و دلیل آن نیز درآمد مناسب تر این بخش از تولیدات رایانه ای می باشد. طبق اطلاعاتی که اخیرا توسط یک سرویس مانیتورینگ و آمار گیری منتشر شده، تقریبا نیمی از درآمد صنعت گیمینگ بازی های رایگان تنها از سوی ۰٫۱۹ درصد کاربران موبایل می باشد.

در ادامه با مشروح خبر همراه ما باشید.

اگر بخواهیم دقیق تر این آمار را به اطلاع شما برسانیم، باید بگوییم که بازی هایی با پرداخت درون برنامه ای تا پایان سال ۲۰۱۶ تنها ۱٫۹ میلیارد دلار درآمد خواهند داشت؛ این بدان معناست که نیمی از مبلغ (حدود ۹۰۰ میلیون دلار) را تنها کمتر از یک درصد گیمر های موبایل پرداخته اند. اما چرا؟ این گزارش مدعی شده است که آمار مربوطه به اهمیت کلیدی روز اولی که برنامه نصب می شود ربط دارد.

در ادامه آمده است که ۵۹ درصد از خرید های درون برنامه ای بازی های رایگان در همان روز اول انجام می شود، یعنی ۵۵٫۵ درصد درآمد به دست آمده اپلیکیشن در همان روز اول نصب کاربران به دست می آید.

با اینکه حدود ۵۶ درصد از خریدارانی که برای اولین بار خرید انجام داده اند، طی دو هفته بعد باز هم خریدی می کنند، گزارش این منبع بر درآمد عظیم اپلیکیشن ها در روز اول نصبشان تاکید جدی دارد. پس اگر شما در همان روز اول خرید درون برنامه ای نمی کنید، احتمالا این اتفاق در ۷۲ ساعت اولیه رخ خواهد داد – البته اگر واقعا اهل خرج کردن در این زمینه باشید. علی رغم سود بیش از ۵۰ درصدی در روز اول، آمار برای روز دوم با ۱۴ درصد افت قابل توجهی می کند و در روز سوم به ۴٫۵ درصد می رسد.

بنابراین با کمی حساب و کتاب متوجه می شویم که یک بازی رایگان ۷۰ درصد درآمد خود را در دو روز ابتدایی نصب خود به دست می آورد. جالب است بدانید که تنها ۰٫۱۹ کاربران خرید درون برنامه ای دارند.

این گزارش و آمار و ارقام آن نشان می دهد که تنها ۱٫۹ درصد بازی کنندگان در یک ماه خرید درون برنامه ای انجام می دهند، یعنی باقی کاربران هیچ درآمدی به توسعه دهندگان بازی های رایگان نمی رسانند. اما به هر حال با آمار خرج ماهیانه ۲۴٫۶۶ دلاری برای ۱٫۹ درصد کاربران و میانگین ۱٫۸ خرید در ماه با ارزش ۱۳٫۸۲ دلار، باز هم سازندگان بازی ها سود قابل توجهی را به دست می آورند.

حال نظر شما پیرامون این آمار و ارقام چیست؟ آیا شما نیز جزء معدود گیمر هایی هستید که خرید درون برنامه ای انجام می دهند؟ پاسخ های خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نویسنده : پرهام مارزلو

www.phonearena.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − ده =

79 − = 70