افزایش سرعت مرورگر کروم با تغییر این پرچم های مخفی

مرورگر کروم احتمالا محبوب ترین مرورگر در جهان است، اما به هر حال کاربران انتقاد هایی را نیز از آن مطرح می کنند. از جمله این موارد می توان به افت سرعت عملکرد آن به نسبت روز های اول و همچنین پر شدن مموری آن به خاطر قابلیت و افزونه های مختلف اشاره کرد. با این که این انتقادات تا حدی صحیح و منصفانه هستند، اما خوشبختانه راه هایی وجود دارد که عملکرد و سرعت مرورگر خود را بهبود بخشید؛ بدین منظور باید فِلَگ یا پرچم های مخفی گوگل در مرورگرش را تغییر دهید.
در ادامه با مشروح مقاله همراه ما باشید.
چگونگی دسترسی به منوی فلگ ها
قبل از این که بحث اصلی را شروع کنیم، باید بدانید که پرچم ها در واقع قابلیت های غیر رسمی و آزمایشی گوگل هستند که شاید در نسخه نهایی قرار گیرند. با در نظر گرفتن این موضوع، احتمال بسیار کمی وجود دارد که در آینده اصلا چنین مواردی باقی بمانند.
دوم این که تغییر دادن پرچم های آزمایشی ممکن است مشکلات غیر قابل پیش بینی در مرورگر به وجود آورد و باید با احتیاط عمل کرد. خوشبختانه در صورت بروز هرگونه مشکل امکان ریست تنظیمات مرورگر همیشه در دسترس است.

افزایش سرعت مرورگر کروم
افزایش سرعت مرورگر کروم

قدم اول، دسترسی به منوی پرچم های کروم است؛ اینجا جایی است که تمامی تغییرات اعمال می شوند. در نوار آدرس کروم، عبارت Chrome://flags را وارد کرده و اینتر را بزنید تا به منوی مطابق تصویر بالا منتقل شوید.
توجه: به نظر می رسد، لیست پرچم ها در سیستم های مختلف چینش منطقی و خاصی ندارد. جهت پیدا کردن فلگ های خاص در منو از میانبر Ctrl + F بهره گیرید.

۱- افزودن میزان “Raster Threads”
گرافیک راستر از پیکسل ها جهت شکل دادن به تصاویر استفاده می کند (بر خلاف گرافیک وکتور که از خط و منحنی ها بهره می گیرد). به نظر می رسد اکثر وب سایت ها از تصاویر راستر بهره می گیرند. اگر تصاویر در مرورگر شما با سرعت کمی بارگذاری می شوند، تعداد آن ها را مطابق تصویر زیر بیشتر کنید و بر روی ۴ قرار دهید. (پرچم Number of Raster Threads را جست و جو کنید)

افزایش سرعت مرورگر کروم
افزایش سرعت مرورگر کروم

۲- از بارگذاری دوباره تب ها جلوگیری کنید
اگر سرعت اینترنت شما پایین است و کروم صفحاتی که به خوبی بارگذاری نشده اند را مدام ریلود می کند، یک پیشنهاد خوب برایتان داریم. جهت جلوگیری از این اتفاق در رایانه و تلفن های اندرویدی، پرچم Only Auto-Reload Visible Tabs را یافته و آن را فعال کنید. همچنین پرچم دیگری در کنار این گزینه با نام Offline Auto-Reload Mode دیده می شود که غیر فعال کردن آن می تواند کمک شایانی به این مشکل کند.
۳- بهبود تعداد دفعات بارگذاری صفحات
اگر حس می کنید صفحات وب به سرعت کمی بارگذاری می شوند، پرچم Experimental Canvas Features را یافته و فعال کنید. با این کار کروم می تواند پیکسل هایی که در پشت صفحه کمتر دیده می شوند را نادیده گرفته و ابتدا محتوی اصلی را نمایش دهد.
۴- افزایش سرعت بسته شدن تب ها
تب و پنجره ها در کروم می توانند با سرعت بیشتری باز و بسته شوند و بدین منظور باید از قابلیت جاوا اسکریپ کروم بهره گیرید. البته پروسه بسته شدن این موارد در پشت صفحه همچنان ادامه می یابد، اما آنچه کاربر مشاهده می کند، سرعت بیشتر در بسته شدن آن هاست. بدین منظور باید پرچم Fast Tab/Window Close را یافته و فعال کنید.

افزایش سرعت مرورگر کروم
افزایش سرعت مرورگر کروم

۵- پرچم Low-Priority iFrames
آی فریم ها توسط طراحان وب جهت افزودن محتوی صفحه ای در صفحه دیگر وب به کار گرفته می شود. به معنای ساده، انگار صفحه ای از وب در صفحه دیگر گنجانده شده باشد. آی فریم های فراوان در یک وب سایت می تواند سرعت بارگذاری را بسیار کم کند.
فعال کردن پرچم Low priority iFrames می تواند این مشکل را حل کرده و صفحات را سریع تر از قبل به شما نمایش دهد.

افزایش سرعت مرورگر کروم
افزایش سرعت مرورگر کروم

سایر پرچم های پیشنهادی ما در یک نگاه:
• TCP Fast Open (تنها در سیستم عامل کروم و اندروید): افزونه ای است که جهت افزایش سرعت باز شدن دیتا به کار گرفته می شود.
• QUIC Protocol: یک هک دیگر برای سرعت بالای انتقال دیتا، پیشنهاد می کنیم حتما آن را فعال کنید.
• “Stale-While-Revalidate” Cache Directiv
در نهایت باید بگوییم که جهت اعمال هرگونه تغییری باید حتما مرورگر را ریستارت کنید؛ بدین منظور آیکون آبی رنگ Relaunch Now در انتهای لیست قرار گرفته است. همچنین در بالای منو گزینه Reset All To Default زمانی به کار گرفته می شود که تغییرات در پرچم ها منجر به ایجاد مشکلی شده باشد.

افزایش سرعت مرورگر کروم
افزایش سرعت مرورگر کروم

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.