دوربین هر دو مدل آیفون ۷ و ۷ پلاس از سیستم OIS بهره می‌برند

کمپانی اپل سال جاری آیفون‌های جدید خود را عرضه خواهد کرد. در حالی که دوربین نسل گذشته آیفون ۶ و ۶ اس فاقد سیستم OIS بودند، ما شاهد حضور این سیستم در فبلت‌های آیغون ۶ پلاس و ۶ اس پلاس بودیم. به همین جهت انتظار می‌رفت که این رویه در آیفون‌های بعدی نیز تکرار شود. حال یک تحلیلگر مطرح چینی معتقد است که اپل از این سیستم در هر دو مدل‌های نسل جدید آیفون استفاده خواهد کرد.
تا بدین لحظه شایعات زیادی را پیرامون آیفون‌های نسل آینده اپل موسوم به آیفون ۷ و ۷ پلاس شنیده‌ایم. می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این دو محصول نسبت به نسل فعلی آیفون‌ها (۶ اس و ۶ اس پلاس) دارای پیشرفت‌های نرم افزاری و سخت افزاری زیادی باشند. از این بهبودها می‌توانیم به بخش دوربین اشاره کنیم که بدون شک یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آیفون خواهد بود.
شایعات زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند آیفون ۷ پلاس از دو دوربین مجهز به OIS در قسمت پشتی بهره می‌برد. این در حالی است که مدل اصلی آیفون ۷ فاقد چنین سیستمی خواهد بود. این شایعه در حالی مطرح است که آیفون‌ ۶ پلاس و ۶ اس پلاس اپل دارای دوربینی مجهز به OIS هستند و مدل‌های ۶ و ۶ اس فاقد آن هستند. حال تحلیلگر یک شرکت معتبر به نام Nomura Securities ادعا می‌کند که دوربین مدل اصلی آیفون ۷ نیز از این سیستم بهره‌مند خواهد بود. بدین ترتیب آیفون ۷ اپل را می‌توان نخستین گوشی ۴٫۷ اینچی اپل دانست که از سیستم OIS در دوربین خود بهره می‌برد. سیستم OIS کمک می‌کند که شما عکس‌ها و ویدیوهایی با کیفیت عالی را در شرایط نوری کم تولید کنید.
«کریس چانگ» نام این تحلیلگر است که علاوه بر مطرح کردن مسئله بالا، ادعا می‌کند کمپانی ژاپنی سونی تأمین کننده سنسورهای دوربین نسل هفتم آیفون‌ها خواهد بود. البته ممکن است سونی پاسخگوی تولید تمامی سنسورهای مدنظر اپل نباشد چرا که این محصولات همگی به احتمال زیاد دارای دو دوربین در قسمت پشتی هستند که می‌تواند میزان زیادی باشد. به همین جهت احتمال دارد اپل در کنار سونی با کمپانی ال‌جی نیز همکاری‌ تازه‌ای را آغاز کند تا سونی و ال‌جی را مشترکاً تأمین کننده دوربین‌های نسل آینده آیفون‌ها بدانیم.
با توجه به آن که سال‌های گذشته شاهد عرضه آیفون‌ها در ماه سپتامبر (تابستان) بوده‌ایم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اپل از آیفون‌های سری ۷ نیز در همین زمان رونمایی کند.

phonearena: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

+ 12 = 22