ایسوس از روبات زنبو رونمایی کرد

ایسوس شب گذشته از یک روبات هوشمند خانگی جذاب رونمایی کرد. این روبات قادر به انجام تمامی کارهایی است که دو دستیار آمازون اکو و گوگل هوم انجام می‌دهند. علاوه بر آن قابلیت‌های بیشتری نیز در این روبات قرار داده شده تا شما آن را یکی از اعضای خانواده خود بدانید. این محصول دارای قیمت ۶۰۰ دلار است.
کمپانی آمازون با عرضه دستیار شخصی خود به نام اکو (Amazon Echo) یکی از بزرگان این صنعت به حساب می‌آید. حال کمپانی‌های دیگر نیز نشان داده‌اند در حال کار بر روی محصولات جدید خود هستند. در همین راستا ایسوس طی یک کنفرانس خبری از تازه‌ترین دستاورد خود یک روبات هوشمند خانگی رونمایی کرده است.
روبات زنبو (Zenbo) دستگاه کوچکی است که در منزل به دنبال شما آمده تا دستورات صوتی شما را انجام داده و در هنگام نیاز فایل‌های مدیا و اینترنت را برای شما به ارمغان آورد. این روبات هوشمند دارای طراحی گردی است و یک صفحه نمایش لمسی نیز در قسمت بالایی آن تعبیه شده است. بر روی این صفحه نمایش چهره‌ای جذاب به نمایش در می‌آید تا در هنگام استفاده از آن احساس خوبی را برای شما به وجود آورد.

۵۰۴۱

از کلیدی‌ترین ویژگی‌های این روبات هوشمند می‌توان به انجام تمامی کارهایی اشاره کرد که دستیار گوگل هوم و آمازون اکو انجام می‌دهند. به عنوان مثال این محصول قادر است برای شما یادآوراهایتان را تنظیم کرده، سوالات شما را پاسخ داده، فایل‌های مدیا را پخش کرده و دستگاه‌های خانگی شما را از طریق SDK ساخت ایسوس به‌وسیله گوشی هوشمند شما کنترل کند.
البته این محصول دارای ویژگی‌های جذاب دیگری نیز خواهد بود. زنبو دارای قابلیتی به نام حالت اضطراری است. با استفاده از این حالت اگر یکی از اعضای خانواده شما در شرایط بدی گرفتار شده باشد، فوراً با شما تماس خواهد گرفت و به وسیله ویدیو چت شما را در جریان خواهد گذاشت. در ویدیو تبلیغاتی مربوط به این محصول یک پیرمرد را مشاهده می‌کنیم که در حال سقوط است و خیلی سریع این ربات به کمک او می‌رود.
روبات هوشمند زنبو ایسوس طی ماه‌های آینده و با قیمت ۶۰۰ دلار روانه بازارهای جهانی خواهد شد.

neowin: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 5 =

77 − 68 =