اپل به پرداخت جریمه ۳۴۷ میلیون دلاری محکوم شد

نیونارنجی : سازمان مالیات ایتالیا، کمپانی اپل را به پرداخت ۳۱۸ میلیون یورو (۳۴۷ میلیون دلار) جریمه محکوم کرد.بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط سازمان مالیات کشور ایتالیا، شرکت اپل به دلیل انتقال وجه از این کشور به ایرلند به منظور فرار از پرداخت مالیات، محکوم به پرداخت این جریمه سنگین شد.

در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
روزنامه ایتالیایی La Repubblica در گزارشی با اشاره به این موضوع نوشت قضات این پرونده پس از سه ماه بررسی و موشکافی اعلام کردند که این کمپانی بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، یعنی از سالی که این تحقیقات آغاز شده است، از پرداخت ۸۸۰ میلیون یورو مالیات بر درآمد طفره رفته است.

این شرکت به انتقال ۸۸۰ میلیون یورو (۹۶۲ میلیون دلار) وجه حاصل از سود این شرکت از کشور ایتالیا به یکی از شرکت های زیرمجموعه خود در ایرلند برای رهایی از پرداخت مالیات متهم شد. ناگفته نماند کشور ایرلند از نرخ مالیات پایین‌تری نسبت به ایتالیا برخوردار است و همین امر اپل را به این انتقال وجه وسوسه کرده است.

این شرکت از این حربه در بسیاری از کشورهای جهان برای پرداخت حداقل مالیات و یا به عبارتی ساده‌تر فرارهای مالیاتی استفاده می کند تا بیشترین سود را در کنار کمترین میزان پرداخت مالیات بدست آورد.اخیراً روند پرداخت مالیات این کمپانی در کشور آمریکا نیز تحت بررسی های دقیق‌ بازرسان قرار گرفته است که واکنش تیم کوک را به دنبال داشته است به طوری که وی چندی پیش در مصاحبه ای اعلام کرد که تمامی این اقدامات یک بازی سیاسی بی اساس است و آمریکا می بایست سیستم محاسباتی خود را به روز کند.

 

thenextweb : منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.