اپل: بیش از ۲۰۰ هزار پیام در هرثانیه از طریق iMessage رد و بدل می‌شود

نیونارنجی : iMessage نام اپلیکیشن پیام رسان پیفرض آیفون‌ها است که اپل در سال ۲۰۱۱ از آن رونمایی کرد و سپس بعد از آی او اس به مک نیز راه یافت. از طریق این اپلیکیشن کاربران قادر خواهند بود تا علاوه بر پیام‌های متنی، به ارسال اسناد، تصاویر و فایل‌های ویدیویی نیز بپردازند. همچنین این اپلیکیشن در سیستم‌های مک کاربران را قادر به چت گروهی نیز می‌سازد.

در ادامه با نیونارنجی همراه باشید…


از دیگر نقاط قدرتمندی که iMessage را نسبت به سایر پیام رسان‌ها متمایز می‌سازد، استفاده از الگوریتم‌های فوق پیشرفته و غیرقابل رمزگشایی جهت ارسال پیام‌های کاربران است بدین شکل که حتی خود اپل نیز قادر به خواند پیام‌های ارسالی کاربران نمی‌باشد. به همین خاطر این اپلیکیشن روز به روز بر تعداد مخاطبینش افزوده شده و این خبر به گوش می‌رسد که به زودی شاهد حضور او در دستگاه‌های اندرویدی نیز خواهیم بود.

در همین حال “ادی کیو” یکی از معاونین ارشد اپل، در گفتگو با برنامه The Talk Show آمار جالبی را در ارتباط با اپلیکیشن iMessage اپل اعلام داشته که می‌تواند در نوع خود جالب باشد.
به نقل از ادی کیو، استفاده از پیام رسان iMessage روز به روز در حال گسترش بوده و به آمار فوق العاده رد و بدل شدن بیش از ۲۰۰ هزار پیام در هر ثانیه رسیده است. این بدان معنا خواهد بود که روزانه بیش از ۱۷ میلیارد و ماهانه نزدیک به ۵۲۰ میلیارد پیام از طریق این اپلیکیشن رد و بدل می‌شود.

وی در این باره می‌گوید: ” میزان استفاده از iMessage توسط کاربران آنقدر بالا می‌باشد که به نظر می‌رسد می‌توان از این اپلیکیشن به عنوان یک عنصر جدانشدنی از زندگی مردم نام برد. در حال حاضر رکورد ما حدود ۲۰۰ هزار پیام در هر ثانیه می‌باشد که متغیر است.” این در حالیست که تیم کوک،‌ مدیر عامل همین شرکت در سال ۲۰۱۴ بیان کرده بود که اپل به شکل روزانه ۴۰ میلیارد نوتیفیکیشن مرتبط با iMessage را مدیریت می کند.

businessinsider : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + بیست =

35 + = 36