تاریخ برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان اپل رسماً اعلام شد

یکی از کنفرانس‌های جذاب که سالانه برگزار می‌شود کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC) است. بر اساس تازه ترین گزارش‌ها این کنفرانس امسال نیز مطابق دوره‌های گذشته خود در میانه سال و بین روز‌های ۱۳ الی ۱۷ ژوئیه برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود که اپل طی این مراسم از دستاوردهای بزرگی مانند iOS 10 رونمایی به عمل آورد.
اوایل سال جاری و در ماه ژانویه بود که خبرهایی مبنی بر برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC 2016) در بین ۱۳ تا ۱۷ ژوئیه به گوشی می‌رسید. از آنجایی پخش این خبر شدت بیشتری به خود گرفت که تقویم کاری مرکز ماسکان (محل برگزاری کنفرانس اپل) برای این روزهای نام برده رزرو شده بود و مسئولین این مرکز نیز اعلام کرده بودند با توجه به بزرگ بودن این کنگره قادر به سرویس دهی به سایر مراسمات در این روزهای اعلام شده نخواهند بود. از سویی دیگر اپل نیز همیشه مراسم مربوط به توسعه دهندگان خودش را اواسط سال برگزار می‌کرد. تمامی این خبرها تا به روز گذشته شنیده می‌شد و بالاخره اپل رسماً تاریخ ۱۳ تا ۱۷ ژوئیه را برای برگزاری این مراسم تأیید کرد.
فیلیپ شیلر معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل می‌گوید: “کنفرانس توسعه دهندگان یکی از مهمترین رویداد‌های اپل خواهد بود و در آن اطلاعات مهمی در اختیار تمامی توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی سوئیفت اپل قرار خواهد گرفت. توسعه دهندگان همواره به واسطه این زبان برنامه نویسی به تولید اپلیکیشن‌های مختلف برای پلفترم های OS X، iOS، tvOS و watchOS می‌پردازند. قطعاً همراهی این عزیزان با ما در چنین روزی از دو طریق فیزیکی و اینترنتی می‌تواند موجب خرسندی ما باشد.”
در حالی که کمپانی اپل رسماً عنوان نکرده که طی این مراسم از چه دستاوردهایی رونمایی خواهد کرد، اما قطعاً می‌توان گفت که شاهد جزئیات بیشتری از سیستم عامل iOS 10 خواهیم بود. این نسخه از سیستم عامل موبایلی اپل برای کل صنعت تلفن همراه حائز اهمیت است. با این حال هموز اطلاعات خاصی را از سوی این سیستم عامل نشنیده ایم.
از دیگر اتفاقات این رویداد می‌توان به احتمال عرضه سیستم عامل دسکتاپی جدید اپل با نام احتمالی MacOS (جایگزین OS X) اشاره کرد. از سویی دیگر اپل در صدد رونمایی از یک مک بوک بسیار باریک نیز خواهد بود.

ubergizmo : منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + پانزده =

+ 78 = 87