حافظه بیشتر در تلفن های اندرویدی با درایو فلش USB

نیونارنجی : به فضای داخلی بیشتری در تلفن یا تبلت اندرویدی خود نیاز دارید؟ می خواهید فایل های دستگاه دیگری نظیر فیلم و تصاویر را در تلفن خود مشاهده کنید؟ برای سفر پیش رویتان چندین فیلم را برای راه انتخاب کرده اید، اما نمی خواهید حافظه دستگاه را پر کنید؟

اگر تلفن اندرویدی شما از یک جایگاه کارت حافظه میکرو اس دی بهره ببرد، پس مشکلی نخواهید داشت؛ کافیست یک کارت حافظه با ظرفیت بالا خریداری کنید. اما از طرفی اگر قصد پرداخت هزینه نسبتا بالا ندارید، یک فلش USB می تواند کار شما را راه بیاندازد.

در ادامه مقاله با این روش بیشتر آشنا می شویم.
USB OTG چیست؟

کلمه OTG مخفف عبارت On The Go است که به کمک کابل اختصاصی آن می توانیم دستگاه های خارجی را به تلفن خود اتصال دهیم. این کابل معمولا کوتاه بوده و شامل یک بخش کوچک جهت اتصال به تلفن و درگاه بزرگتر در سمت دیگر برای دستگاه های USB می شود.
OTG به دستگاه اندرویدی شما اجازه می دهد تا نقش میزبان را بازی کند و همچنین دستگاه های USB را به صورت فیزیکی و نرم افزاری به سیستم عامل اتصال می دهد.
همانطور که می دانید، رایانه شما نیز می تواند نقش میزبان را بازی کند؛ پس دستگاه هایی با OTG می توانند بین دو حالت مستر و معمولی جابجا شوند (مطابق با نیاز کاربر). اگر تلفن اندرویدی خود را جهت همگام سازی به رایانه متصل کنید، حالت معمولی یا همان Slave را اتخاذ می کند، اما در اتصال فلش USB، اندروید نقش مستر را ایفا خواهد کرد. حافظه فلش USB یک راه عالی جهت افزودن فضا و دیتا به تلفن اندرویدی شماست.

USB OTG
USB OTG

به چه چیز هایی نیاز دارید؟

قبل از شروع حتما از در اختیار داشتن یک کابل OTG استاندارد و مناسب اطمینان حاصل کنید. خوشبختانه قیمت این کابل ها به نسبت کارت حافظه هایی با گنجایش بالا، بسیار مناسب است.
شایان ذکر است که امکان اتصال دستگاه های بزرگ تر اکسترنال HDD به کمک این کابل ها به اندروید وجود دارد. بدین منظور به کابل های OTG شبیه به حرف Y نیاز دارید که شامل یک رشته کابل بیشتر جهت اتصال منبع تغذیه (Power) می شوند.

۳

در نهایت علاوه بر در اختیار داشتن یک تلفن یا تبلت اندرویدی با پشتیبانی از OTG باید یک فلش USB حاوی فایل های مورد نظر را انتخاب کنید. لازم به ذکر است برخی تلفن های هوشمند اندرویدی نظیر سری نکسوس گوگل سیاست مشابه با اپل را اتخاذ کرده اند و دو قابلیت درگاه کارت حافظه میکرو اس دی و OTG را به کاربران خود ارائه نمی کنند.
در نهایت باید از یک نرم افزار مدیریت فایل مناسب نظیر ES File Explorerدر تلفن خود بهره ببرید.
اتصال فلش USB به اندروید با کابل OTG
مرحله اتصال و استفاده از OTG بسیار ساده و سر راست است. فلش USB حاوی اطلاعات مورد نظر را آماده کرده و آن را به یک سر کابل OTG متصل کنید. حالا کافیست سر دیگر کابل به دستگاه اندرویدی وصل گردد.

۴

حالا اگر تلفن اندرویدی شما از OTG پشتیبانی کند، به شما هشداری در زمینه اتصال حافظه خارجی خواهد داد. منوی نوتیفیکیشن را جهت تایید کردن آن باز کنید. همچنین می توانید به بخش Setting > Storage رفته تا ببینید چه نوع حافظه ای متصل گشته است.
پس از تایید حافظه خارجی، فایل های درون آن از اپلیکیشن مدیریت فایل اندروید در دسترس خواهند بود.
لازم به ذکر است در مورد فلش USB باید حتما از فرمت شدن آن به حالت FAT32 که اندروید از آن پشتیبانی می کند، مطمئن شوید. جهت کپی کردن دیتا از حافظه خارجی به تلفن به بخش Setting > Stroge بروید. سپس به ترتیب گزینه های Unmount > Wipe Storage را انتخاب کنید.
در شناخت حافظه USB مشکل دارید؟ از یک اپلیکیشن بهره ببرید
در مراحل بالا، تلفن اندرویدی به صورت خودکار حافظه خارجی را شناسایی کرد و ما نیز مراحل تایید را پیگیری کردیم. اما اگر این شناسایی صورت نگیرد چطور؟

۵

حالا باید به یک اپلیکیشن روی آورید. البته این مشکل کمی عجیب به نظر می رسد، چرا که با اتصال USB کیبورد و موس مراحل شناسایی به صورت خودکار پیگیری می شوند. اما این مشکل مربوط به نحوه کارکرد حافظه داخلی و خارجی در اندروید می باشد.

در فروشگاه گوگل پلی به دنبال اپلیکیشن هایی نظیر StickMount بگردید (که نیازمند روت هستند). این برنامه ها پس از اتصال فلش USB، آن را شناسایی و به صورت خودکار Mount می کنند. حالا می توانید جهت دسترسی به فایل ها ES File Explorer را باز کرده و یا از پخش کننده VLC جهت نمایش ویدیو ها بهره ببرید.

امیدواریم از مطالب این مقاله نهایت بهره را برده باشید. سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − یک =