اندروید مارشمالو برای گوشی‌های زنفون مکس و زنفون ۲ لیزر منتشر شد

ایسوس یکی دیگر از کمپانی‌هایی است که گوشی‌های هوشمند آن در سال گذشته فروش خوبی را تجربه کرده‌اند. حال پس از گذشت ۶ ماه از عرضه اندروید ۶٫۰ مارشمالو، این کمپانی تصمیم گرفته تا به‌روزرسانی مربوطه را برای دستگاه‌های ۲ سال اخیر خودش عرضه کند.

کمپانی ایسوس اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی رسماً اعلام کرده بود که قبل از پایان نیمه نخست میلادی امسال (تا اواخر ماه ژوئن) به‌روزرسانی اندروید ۶٫۰ مارشمالو را برای تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند تولید خود منتشر خواهد کرد. حال به نظر می‌رسد که ایسوس به وعده‌ی خود عمل کرده است و چندین گوشی هوشمند خود را به سیستم عامل اندروید مارشمالو مجهز کرده است. بر اساس این گزارش گوشی‌های هوشمند زنفون ۲ لیزر (ZenFone 2 Laser) با شماره مدل ZE500KL، زنفون ۲ لیزر ۵٫۵ اینچی با شماره مدل ZE550KL و زنفون مکس (ZenFone Max) با شماره مدل ZC550KL نخستین محصولات قدیمی ایسوس هستند که این به‌روزرسانی را دریافت کرده اند.

البته اگر از مصرف‌کنندگان دو مدل زنفون ۲ لیزر و زنفون مکس هستید و هنوز این به‌روزرسانی را دریافت نکرده اید، نگران نباشید. چرا که بسته به موقعیت جغرافیایی و کشور خریداری شده ممکن است دریافت این به‌روزرسانی با تأخیر چند روزه‌ای عرضه شود.

به‌روزرسانی مارشمالو برای این دستگاه‌ها نه تنها قابلیت‌های جذابی نظیر Doze و غیره مخصوص خود اندروید را به ارمغان می‌آورد؛ بلکه بسیاری از اپلیکیشن‌های پیشفرض ایسوس نظیر پیام رسان، ایمیل و تقویم نیز به طور کلی از این دستگاه‌ها حذف خواهند شد. لازم به ذکر است که اپلیکیشن‌های ذکر شده نزد مصرف کنندگان گوشی‌های هوشمند ایسوس از محبوبیت بسیار پایینی برخوردار هستند. اگر می‌خواهید به صورت دستی عرضه‌ی این به‌روزرسانی را چک کنید، کافی است از طریق گوشی هوشمند خود به مسیر Settings > About > System updates بروید.

ایسوس اعلام کرده که به زودی گوشی‌هایی با مدل زیر را نیز به اندروید مارشمالو مجهز خواهد کرد:
•    Asus ZenFone 2 (ZE550ML, ZE551ML)
•    Asus ZenFone 2 Deluxe (ZE551ML)
•    Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition (ZE551ML)
•    Asus ZenFone 2 Laser (ZE500KG, ZE551KL, ZE600KL, ZE601KL)
•    Asus ZenFone Selfie (ZD551KL)
•    Asus ZenFone Zoom (ZX551ML)
•    Asus PadFone S (PF500KL)

شما می‌توانید قبل از به‌روزرسانی گوشی هوشمند خود، به تالار گفتمان اختصاصی ایسوس به نام ZenTalk رفته و از آخرین اطلاعات مربوط به دستگاه خود با خبر شوید.

 

phonearena: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.