همه چیز درباره اندروید N؛ تمامی اخبار تأیید شده و شایعات تا به امروز

به سرعت در حال نزدیک شدن به مراسم Google I/O 2016 هستیم و انتشار نسخه آزمایشی اندروید N دور نخواهد بود. همانطور که در مراسم I/O سال گذشته عنوان شد، گوگل پس از اندروید آبنبات چوبی با اندروید مارشمالو خودش تغییرات عمده‌ای را در سیستم عامل خودش به وجود آورده است. بنابراین برای این سال مطمنیم که طی مراسم I/O گوگل پیش نمایشی از اندروید N را به انتشار خواهد رساند و دنبال رو نسخه‌های گذشته این نسخه اندروید ۷٫۰ خواهد بود. نیونارنجی در این مقاله قصد دارد تا به بررسی تمامی اخبار، شایعات و ویژگی‌های اندروید N بپردازد.

با ما همراه باشید.

اخبار تأیید شده
نخستین خبر همانطور که در بالا نیز اشاره‌ای به آن شد انتشار نسخه N اندروید در تاریخ ۱۸ مه سال جاری و در طی مراسم Google I/O می‌باشد. ساندار پیچای رئیس گوگل تصاویری از این نسخه اندروید را به نمایش خواهد گذاشت و سپس نسخه‌ی مخصوصی برای توسعه دهندگان عرضه خواهد شد. نسخه کامل شده آن نیز برای نخستین بار تا واخر تاریخ اکتبر یا اوایل نوامبر مخصوص تلفن‌های هوشمند نکسوس عرضه خواهد شد و سپس آرام آرام تلفن های هوشمند دیگر به آن مجهز می‌شوند.
– حالت چند پنجره‌ای (Multi-window): به نظر می‌رسد بزرگترین ویژگی اندروید N حالت چند پنجره‌ای بودن آن است. این ویژگی صفحه نمایش گجت اندرویدی شما را به چند بخش تقسیم کرده تا بتوانید در هرکدام از آن بخش‌ها یک اپلیکیشن و یا ابزار جداگانه را اجرا نمایید. هرچند که تلفن‌های هوشمندی مانند سامسونگ گلکسی نوت ۵ مجهز به چنین ویژگی‌ هستند ولیکن ما این ویژگی را در تلفن‌های دیگری مشاهده نمی‌کنیم.

اندروید N
اندروید N

– پشتیبانی بهتر از تبلت‌ها: کمپانی گوگل درحال کار بر روی نسخه مخصوصی جهت تبلت‌های اندرویدی است تا بتوان ویژگی‌هایی مانند چند پنجره‌ای  کاربردی تر، اپلیکیشن‌هایی بهینه شده مخصوص تبلت، کلید‌های قابل تنظیم نویگیشن، سیستم DPI Switcher، و همچنین سیستم UI مخصوص تبلت را بهتر از گذشته ارائه دهد.

اندروید N
اندروید N

– اندروید N مبتنی بر OpenJDK به جای Java API: گوگل قصد دارد تا در اندروید N، ای پی آی برنامه نویسی جاوا را به ای پی آی OPENJDK تغییر دهد. این کمپانی امیدوار است توسعه‌دهندگان از این تصمیمش استقبال کرده و از آن خوشحال باشند، چراکه با استفاده از OpenJDK، فرآیند کدنویسی مخصوص اندروید ساده تر از گذشته خواهد بود. این کمپانی اعلام کرده که بخشی از این تصمیم برای تاثیرگذاری بیشتر در مورد اضافه کردن قابلیت‌های بیشتر به پلتفرم مورد نظر و در نتیجه بهبود کلی اندروید و اپلیکیشن‌های توسعه یافته برای آن است.

اندروید N
اندروید N

– روشن کردن صفحه تنها با دو ضربه (Double tap-to-wake): ویژگی روشن شدن صفحه قفل تنها با دو ضربه بر روی صفحه ویژگی‌ است که در چندین تلفن هوشمند مشاهده  می‌شود، اما این ویژگی تا به امروز در اندروید جایی نداشته است. اما قرار است گوگل در نسخه جدید اندروید خودش چنین ویژگی را در اختیار تمام تلفن‌های هوشمند اندرویدی قرار دهد.

اندروید N
اندروید N

– شخصی سازی دکمه‌های سیستمی: یکی از جذاب‌ترین تغییراتی که انتظار آن را می‌کشیم امکان شخصی سازی دکمه‌های سیستمی مانند کلید‌های ناوبری پایین صفحه نمایش است. به گفته گوگل این ویژگی در اندروید N همراه کاربران خواهد بود.

اندروید N
اندروید N

اخبار تأیید نشده
اما بدنیست به اخبار تأیید نشده و شایعات نیز بپردازیم. همانطور که می‌دانید اکثر شایعات شنیده شده در دنیای تکنولوژی به واقعیت نزدیک می‌باشند، بنابر این بد نیست که به این اخبار نیز نگاهی داشته باشیم.
– اپلیکیشن پیام رسان جدید: شایعه‌ای مبنی بر عرضه یک اپلیکیشن پیام رسان جدید ادغام شده با اپلیکیشن Hangouts در اندروید N به گوش می رسد.

– تنظیمات نور LED نوتیفیکیشن‌ها: اندروید N به کاربران خودش این امکان را خواهد داد تا در صورت پشتیبانی تلفن همراهشان، بتوانند تنظیماتی نظیر انتخاب رنگ و همچنین نحوه نمایش نور LED را در هنگام وجود یک نوتیفیکیشن در اختیار داشته باشند.

اندروید N
اندروید N

– منو پاور قدرتمندتر: درحالی که ما در کاستوم رام‌های مختلف شاهد وجود منوی پاوری متفاوت از نسخه‌های پیشفرض هستیم، این امکان وجود دارد که اندروید N به صورت پیشفرض دارای منوی پاوری قدرتمندتر و با گزینه‌های بیشتر نظیر Safe Mode، Bootloader، Soft Reboot و Recovery باشد.

اندروید N
اندروید N

نام اندروید N: هنوز مشخص نیست که کلمه N مخفف چه عبارتی نامی است اما به نظر می‌رسد که این کلمه مخفف نوتلا، شکلات معروف صبحانه باشد. هرچند نام‌های دیگری مانند ناپلی بستین، نیویورک چیزکیک، نان گردویی و نستله نیز می‌توانند معنای اصلی کلمه N باشند.

۵۰۴

منبع : اختصاصی

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

− 1 = 1