ایسر هم هدست واقعیت مجازی بالارده می‌سازد

کمپانی ایسر با همکاری استودیو گیمینگ Starbreeze در حال توسعه یک هدست واقعیت مجازی است. بنا بر گزارش‌ها این هدست از سیستم بالارده‌ای بهره می‌برد که منجر به هرچه بیشتر لذت بردن کاربران خواهد بود. به گفته مقامات ایسر، هدف اصلی عرضه این محصول، استفاده در پارک‌ها و شهربازی‌ها بوده و برای استفاده به وسیله گوشی‌های هوشمند طراحی نشده است.
واقعیت مجازی به عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمپانی‌ها تبدیل شده است. در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده گوشی هوشمند به این سمت در حال حرکت هستند و هدست‌های واقعیت مجازی مختص خود را تولید می‌کنند. کمپانی ایسر نیز یکی از این شرکت‌ها است که قصد دارد با همکاری استودیو گیمینگ Starbreeze به طراحی یک هدست واقعیت مجازی بالارده بپردازد.
البته این هدست واقعیت مجازی همانند هدست‌های Gear VR مخصوص گوشی‌های هوشمند نیست. در واقع این گجت برای استفاده در پارک‌ها و شهربازی‌ها توسعه خواهد یافت. این استودیو اواخر سال گذشته تصاویری منتصب به هدست واقعیت مجازی StarVR را منتشر کرد. این هدست محصول مشترک ایسر و Starbreeze است که به نظر می‌رسد اسم آن نیز انتخاب شده است.
وسعت میدان دید این محصول دارای زاویه‌ی ۲۱۰ درجه‌ای است که نسبت به زاویه دید ۱۱۰ درجه‌ای هدست‌های اچ‌تی‌سی وایو و اوکولوس ریفت وسعت قابل توجهی دارد. به نظر می‌رسد که در این همکاری طرح و ایده در اختیار استودیو Starbreeze بوده و بخش توسعه سخت افزاری آن را نیز ایسر قدرتمندانه در اختیار خواهد داشت. همانطور که می‌دانید ایسر یک تولیدکننده کامپیوتر است و سالیان زیادی به این امر می‌پردازد.
هدست StarVR به وسیله کامپیوتر پی‌سی و نوت بوک نیز قابل استفاده است. بنابراین در منزلتان نیز می‌توانید استفاده از این محصول بالارده را تجربه کنید. در حال حاضر زمان مشخصی برای عرضه این هدست به بازار اعلام نشده و هنوز قیمت‌گذاری آن نیز مشخص نیست.

ubergizmo: منبع

نویسنده: معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 6 =

86 + = 90