یک دختر ۱۲ ساله‌ به خاطر ارسال ایموجی‌های بمب و تفنگ دستگیر شد

نیونارنجی : شکلک‌های ایموجی همواره جهت سرگرم کردن و بیان احساسات کاربران در پیام‌های متنی به وجود آمده اند. چرا که حالاتی را نشان می‌دهند که نمی‌توان در کلمات آنها را توصیف کرد. با این حال گاهی اوقات نیز ممکن است مردم را به دردسر بی اندازد. اخیراً اخباری منبی بر دستگیری دختری ۱۲ ساله از ایالت ویرجینیای آمریکا به گوش می‌رسد که مدرسه خودش را با ایموجی‌های بمب و تفنگ در شبکه اجتماعی اینستاگرام تهدید کرده بود. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
با توجه به اتفاقات اخیر که توسط گروهک‌های تروریستی رخ داده است، مقامات پلیس آمریکا حساسیت زیادی را بر روی این موضوع پیدا کرده اند. هرچند که این پست دختربچه چندان برای مدرسه اهمیت نداشته اما پلیس خودش وارد عمل شده و این دختر را ساعاتی پس از انتشار پستش دستگیر کرده است. مادر این دختر معتقد است که او تنها به جهت ابراز احساسات بچگانه دست به چنین کاری زده است. وی ادامه داد: “او یک کودک بسیار خوب است و تا به حال هرگز مشکلی را به وجود نیاورده. من فکر نمی‌کند این یک مورد باشد که نیاز به توجه ویژه و کشیده شدن پای پلیس به وسط باشد.”
با تمام این تفاصیر انتظار می‌رود که این دختر بچه در روزهای آینده جهت ارائه توضیحات در دادگاه نوجوانان ایالات متحده ظاهر شود. این نخستین باری نیست که ارسال ایموجی مردم را به دردسر می‌اندازد و یا آنها را ناخواسته در مقابل قانون قرار می‌دهد. چندی پیش نیز یک هیئت منصفه در نیویورک تشکیل شده بود تا تصمیم بگیرد که آیا استفاده یک شهروند از ایموجی یک افسر پلیس و در کنار آن یک تفنگ، تهدیدی برای افسران پلیس خواهد بود یا خیر!
یک قاضی در ایالت میشیگان معتقد است که قانون استفاده از شکلک ها باید تغییر کند. اگر ما فکر می‌کنیم که چنین ایموجی‌هایی ممکن است خطرساز شوند پس احمقانه به نظر می‌رسد که آنها را به مردم ارائه می‌دهیم. یک وکیل که مختصص جرایم اینترنتی می‌باشد نیز در این باره می‌گوید: “این موارد در حال افزایش است و بیشتر مردم در تلفن‌های همراه خودشان به ارسال ایموجی می‌پردازند ولی نمی‌داند که ممکن است در آینده مدرکی بر علیه خودشان باشد.”

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =

77 − 74 =