۶۰ درصد کاربران اپل واچ، حتما نسل بعدی آن را خریداری خواهند کرد

ارائه سالانه پرچمداران و تلفن های هوشمند جدید دیگر خبری تکراری برای خریداران و گیک ها شده و کاربران به دنبال محصولات جدید و متفاوت هستند. از جمله این موارد می توان به ساعت های هوشمند، بند های سلامت و هدست های واقعیت مجازی (VR) اشاره کرد. در این زمینه نیز کمپانی اپل سال گذشته دست به کار شد و اولین نسل از اپل واچ خود را روانه بازار کرد.
با مشروح خبر همراه ما باشید.
روز گذشته خبری پیرامون رونمایی از یک اپل واچ باریک تر (حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد باریک تر به نسبت نسخه کنونی) در مراسم WWDC جولای منتشر شد. علاوه بر تغییرات در طراحی گفته می شود این نسل شامل دوربین فیس تایم، شارژ دهی باتری بیشتر و کارکرد مستقل در حد یک تلفن هوشمند نیز خواهد بود. این بدان معناست که اپل واچ ۲ قادر است بر روی مچ کاربر تماس بگیرد، پاسخگو باشد و بدون نیاز به اتصال آیفون نوتیفیکیشن دریافت کند.
طبق گزارش و نظرسنجی ها، حدود ۶۰ درصد از دارندگان کنونی اپل واچ، گذشته از قابلیت و ویژگی های نسل بعدی، تصمیمشان پیرامون خرید نسخه جدید را قطعی کرده اند. این گزارش توسط کمپانی بازاریابی به نام Fluent ثبت و منتشر شده است. در بین ۲۵۷۸ از شرکت کنندگان این پژوهش، ۸ درصد صاحب یک اپل واچ بوده اند. تقریبا همین حدود درصد از افراد صاحب ساعت هوشمندی با برند دیگر بودند. پس ۸۰ درصد سایر هیچگونه ساعت هوشمندی خریداری نکرده اند؛ رقمی وسوسه برانگیز برای سازندگان ساعت های هوشمند.
بزرگ ترین دلیل کاربران این پژوهش در عدم خرید اپل واچ، قیمت بالای دستگاه بوده است. پس از کاهش ۵۰ دلاری قیمت این محصول در ماه گذشته، حالا قیمت شروع آن از ۲۹۹ دلار است. اما آن هایی که اپل واچ را خریداری کرده اند، راحتی و قابلیت ها را دلیل اصلی خود در خرید این گجت عنوان کردند. سایر افراد دلایلی همچون مد را به میان آوردند.
با توجه به این تعداد بالای کاربران اپل واچ که تصمیم خود برای خرید نسل دوم آن را قطعی کرده اند، حالا ۴۰ درصد سایر باقی مانده اند و احتمالا با توجه به قابلیت و ویژگی های احتمالی نسل بعدی، تصمیم خود را خواهند گرفت. با این حال به نظر شما آیا استقبال کاربران در نسل دوم ساعت هوشمند اپل بیش از پیش خواهد شد؟ آیا قابلیت هایی نظیر مستقل شدن ساعت، عمر باتری بیشتر و باریکی می تواند نظر این ۴۰ درصد را عوض کند؟
امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. سوالات و نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

phonearena : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.