۶ روش پاک کردن خط و خش گوشی

چگونه خط و خش گوشی موبایل خود را پاک کنیم؟

حتما یکی از دغدغه های همه ی ما سالم و تمیز ماندن بدنه اصلی گوشی موبایلمونه .به طوری که شاید اگه حساب کتاب کنیم گاهی اندازه پول یه گوشی خرج قاب و محافظ صفحه گوشی کردیم. امروز قصد داریم در این مطلب شما را با ۶ روش بسیار ساده و آسان و کاربردی برای از بین بردن کامل خط و خش گوشی تلفن همراهتان آشنا کنیم.

۱- پاک کن جادویی

یکی از بهترین وسایل برای از بین بردن خط و خش های ریز روی گوشی همین پاک کن های جادویی است اما روش کار با آنها کمی زیرکانه است. این پاک کن ها خاصیتی شبیه به سمباده خیس شده دارند و باید با احتیاط از آنها استفاده کرد.

۲- جوش شیرین

جوش شیرین می تواند یکی از مواد کاربردی برای رفع خط و خش گوشی باشد. در استفاده از این روش باید مراقب باشید و نباید آب به داخل گوشی شما وارد شود که صدمه به آن بزند. بهتر است مراحل زیر را انجام دهید :

  • در یک ظرف دو قاشق جوش شیرین و مقداری آب را مخلوط کنید.
  • آنقدر آن را بهم بزنید که حالت خمیری پیدا کند.
  • حالا این خمیر را روی یک دستمال نازک قرار دهید و آن را به صورت دوار روی صفحه گوشی بمالید.
  • بعد از این کار گوشی را به وسیله یک دستمال نم دار تمیز کنید.

 

پودر بچه

 

 

۳- پودر بچه

کمی آب را با پودر بچه قاطی می کنید تا حالتی خمیری پیدا کند و بعد آن را روی گوشی قرار می دهید. روش کار با پودر بچه شبیه به جوش شیرین است و مراقب باشید که صدمه ای به گوشی خود وارد نکنید.

 

 

 

۴- روغن گیاهی

برای خط و خش های خیلی کوچک بهتر است که از روغن گیاهی استفاده کنید. شما می توانید یک قطره روغن گیاهی روی خط و خش ریخته و سریع آن را تمیز کنید.

۵- کرم های رفع خط و خش خودرو

شما می توانید با استفاه از کرم هایی که برای رفع خط و خش خودرو استفاده می شود ، به راحتی خط و خش روی صفحه گوشی را پاک کنید.این مواد به اسم پولیش در بازار معروف هستند.

 

۶- تخم مرغ و پتاسیم آلمینیوم سولفات

شما می توانید با ترکیب تخم مرغ و پتاسیم آلمینیوم سولفات از شر خط و خش های ریز روی گوشی خلاص شوید. برای این کار شما نیاز به یک دستمال نازک ، تخم مرغ و فویل آلمینیومی و آلوم ( در داروخانه دیده می شود) دارید. ما انجام این کار را توسط افراد مبتدی پیشنهاد نمی کنیم و بهتر است که شما این کار را به یک متخصص بسپارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.