۵ ویژگی مهم که سامسونگ گلکسی اس۷ و ال‌جی جی۵ حاوی آن هستند

نیونارنجی : هرچند متفاوت اما در عین حال تا حدودی به طور یکسان، به نظر می‌رسد که پرچمداران جدید ۲ غول کره‌ای تلفن‌های هوشمند خودشان را در هفته آینده و در مراسم MWC 2016 به معرفی خواهند رساند.
این تلفن‌های هوشمند جدید به وضوح طراحی متفاوتی خواهند داشت اما آنچه که در قابل بحث است ویژگی‌های اساسی است که به صورت مشترک در دو تلفن هوشمند سامسونگ گلکسی اس۷ و ال‌جی جی۵ یافت می‌شود که نشان از رقابت شدید این دو کمپانی با یکدیگر خواهد داشت.
بر اساس نزدیکترین شایعات به واقعیت، لیستی از ویژگی‌ها را که به احتمال خیلی زیاد کاربران دو تلفن هوشمند نام برده به صورت مشترک در تلفن هوشمند خود مشاهده خواهند کرد را تهیه کرده ایم هرچند که در این بین یکسری ویژگی که در گذشته یکسان بوده مانند صفحه نمایش Quad HD در این لیست جایی ندارد. در ادامه همراه ما باشید.
۱ – حالت نمایش Always ON
هفته گذشته ال‌جی تایید کرد که پرچمدار جدیدش حاوی یک ویژگی به نام حالت نمایش Always On می‌باشد. به نظر می‌رسد که این ویژگی تا حدودی شبیه به حالت Active Display موتورولا و یا تلفن‌های بسیار قدیمی باشد که همیشه صفحه آنها روشن می‌بود. ویژگی Always On ال‌جی شما را قادر می‌سازد تا بدون استفاده از نور صفحه، اطلاعاتی نظیر تماس‌ها،پیام‌ها، تقویم و ایمیل را چک کنید. این درحالیست که سامسونگ هم به دنبال چنین ویژگی بوده و گفته که به احتمال فراوان گلکسی اس۷، نخستین تلفن هوشمند این کمپانی خواهد بود که حاوی چنین ویژگی است.

۲ – اسکنر اثر انگشت
درست همانند دو عضو پیشین خانواده گلکسی سامسونگ، گلکسی اس۷ نیز احتمالاً دارای یک اسکنر اثر انگشت خواهد بود. این در حالیست که به نظر می‌رسد ال‌جی نیز در پرچمدار جدید خودش از یک سنسور اثر انگشت استفاده کرده باشد. حدس و گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این حسگر اثر انگشت همانند تلفن هوشمند ال‌جی V10 بوده و در پشت دستگاه تعبیه گردیده است. با این حال ما انتظار داریم که حسگر اثر انگشت به کار رفته در هر دو این پرچمداران بسیار سریع و دقیق عمل کند.

۳ – پورت USB-C
به احتمال خیلی زیاد شاهد یک پورت USB-C در هر دو این تلفن‌های هوشمند باشیم. نخستین مزیت این پورت‌ها راحتی آنها است. آنها کوچک بودهو کابل USB-C نیز کاملاً برگشت گذیر است. این بدان معناست که شما هیچگاه نگران نخواهید بود که کابل را از کدام طرف به دستگاه متصل نمایید. درحالی که سامسونگ عنوان کرده که به واسطه پورت USB-C تلفن هوشمند گلکسی اس۷ شامل ویژگی شارژ فوق سریع خواهد بود، ال‌جی نیز از این نوع پورت در تلفن خود استفاده خواهد کرد هرچند که هنوز مسئله‌ای مبنی بر شارژ سریع در تلفن ال‌جی جی۵ عنوان نشده است.

۴ – طراحی فلزی (یا بیشتر قسمت‌ها فلزی)
پرچمدار جدید ال‌جی مجهز به یک بدنه فلزی خواهد بود. با توجه به شایعات طراحی این محصول به گونه‌ای بوده است که تماماً فلزی خواهد بود.

۵ – پشتیبانی از حافظه خارجی
واقعیت آن است که شاید به دلیل وجود در مدل‌های گذشته، پشتیبانی از اسلات کارت‌های حافظه میکرو اس‌دی در ال‌جی جی۵ کسی را شگفت زده نکند اما در سامسونگ گلکسی اس۷ این قضیه از اهمیت خاصی برخوردار است. کمپانی سامسونگ به جهت حفظ همه جوره قابلیت ضدآب بودن در تلفن هوشمند گلکسی اس۶، اسلات کارت حافظه میکرو اس‌دی را از این تلفن هوشمند حذف کرده بود که به مذاق کاربرانش خوش نیامده بود. با این حال گفته می‌شود که بار دیگر اسلات‌های کارت حافظه بار دیگر به پرچمدار جدید سامسونگ آمده اند.

phonearena : منبع

نویسنده : معین کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =